فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

تعجب کارگردان پاراسایت از موفقیت غیرقابل پیش بینی فیلمش در اسکار

فیلم کره ای پاراسایت اولین فیلم غیرانگلیسی زبانی است که موفق شد جایزه بهترین فیلم اسکار را از آن خود کند، و این برای تیم سازنده فیلم جنگی 1917 تولید بریتانیا چندان خوشحال کننده نبود.

پاراسایت فیلمی با درون مایه طنز به نویسندگی و کارگردانی بونگ جون هو است که موفق به دریافت جوایز بخش های بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین فیلم بین المللی شد و سم مندز را دست خالی گذاشت.

این فیلم با هشتگی برای بزرگداشت کارگردان فیلم، راه خود را به هالیوود نیز باز کرد. هشتگ BongHive که ظاهرا به تقلید از طرفداران بیانسه شکل گرفته است، این کارگردان را در اینترنت بسیار معروف کرد.

بونگ پیش از آن که برای درو کردن جوایز امسال وارد سالن دالبی تئاتر لس آنجلس شود، گفته بود از اینکه فیلمش تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته متعجب است. او گفت: من خودم هشتگ BongHive را ندیده ام اما خانواده و دوستانم درباره اش برایم گفته اند.

او ادامه داد: من در توییتر، فیسبوک و اینستاگرام نیستم و هیچ فعالیتی در شبکه های اجتماعی ندارم. این فضا برایم بسیار کسل کننده است. من 50 سال دارم و هرگز تصور نمی کردم روزی مانند بیانسه، هنرمند پرآوازه موسیقی جهان، یک جمعیت هوادار اینترنتی داشته باشم. برایم باورنکردنی است.

 

 

کارگردان اهل کره جنوبی شب فوق العاده ای را در مراسم اسکار سپری کرد و از برنده شدن جایزه بهترین کارگردانی بسیار شوکه به نظر می رسید. او گفت: بعد از اینکه جایزه بهترین فیلم بین المللی را دریافت کردیم فکر کردم به هدف مان رسیده ایم و آماده بودم که بقیه مراسم را با خیال راحت تماشا کنم.

او همچنین به نقل از مارتین اسکورسیزی گفت: زمانی که جوان بودم و سینما می خواندم، با جمله ای روبرو شدم که بر قلبم حک شد: شخصی ترین فیلم، خلاقانه ترین فیلم است. او سپس از جمعیت خواست به افتخار کارگردان کهنه کار سینما بایستند. بونگ در پایان گفت: تا فردا باید از خوشحالی مشروب بنوشم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!