فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

تصمیم نهایی؛ هری و مگان به زندگی سلطنتی باز نخواهند گشت

 

 

کاخ باکینگهام روز جمعه خبر داد پرنس هری و همسرش مگان مارکل تصمیم نهایی خود را مبنی بر ترک عناوین سلطنتی گرفته و به خانواده سلطنتی باز نخواهند گشت. وقتی در سال 2020 هری و مگان ناراحت و ناراضی از سختی وظایف سلطنتی و مداخله رسانه ها از خانواده سلطنتی کناره گیری کردند، پذیرفتند پس از یک سال شرایط را بازنگری کنند و تصمیم نهایی خود را اعلام کنند. حالا پس از یک سال این ارزیابی انجام شده و طبق اعلام کاخ باکینگهام دوک و دوشس ساسکس به خانواده سلطنتی باز نخواهند گشت. در بیانیه کاخ گفته شده است ملکه الیزابت با هری 36 ساله صحبت کرده و به این نتیجه رسیده اند وظایف سلطنتی مستلزم زندگی برای خدمت مردم است و با شرایط فعلی زندگی این زوج هماهنگی ندارد. فعلا وظایف هری از جمله کاپیتان ارشد نیروی دریایی و سایر عناوین نظامی به ملکه باز می گردد تا در آینده به شخص دیگری از خانواده تفویض شود. پرنس هری 10 سال در ارتش بریتانیا خدمت کرده و از جمله در خط مقدم جنگ افغانستان حضور داشته است. او همچنین از ریاست لیگ فوتبال راگبی، اتحادیه راگبی، و صندوق خیریه ماراتون لندن کنار گذاشته شد. مگان 39 ساله نیز از سمت خود به عنوان ریاست تئاتر ملی بریتانیا و انجمن دانشگاه‌های مشترک المنافع عزل شد. در بیانیه کاخ باکینگهام آمده است با وجود ناراحتی خانواده سلطنتی از تصمیم نهایی دوک و دوشس ساسکس، آنها اعضای عزیز این خانواده باقی می‌ مانند.

مگان مارکل بازیگر آمریکایی در سال 2018 با پرنس هری ازدواج کرد و یک سال بعد صاحب فرزندی به نام آرچی شد. این زوج در اوایل سال 2020 مداخله رسانه‌ ها و رویکرد نژادپرستانه آنها را به دوشس دورگه غیرقابل تحمل توصیف کرده و اعلام کردند قصد کناره‌ گیری از وظایف سلطنتی خود را دارند. آنها همچنین پذیرفتند القاب سلطنتی خود را کنار گذاشته و از بودجه عمومی استفاده نکنند. 

در حال حاضر هری و مگان به همراه فرزندشان در سانتا باربارا کالیفرنیا زندگی می کنند و منتظر تولد فرزند دوم خود هستند. آنها اعلام کرده‌ اند به زودی در یک شوی تلویزیونی با اپرا وینفری گفتگو خواهند کرد. به گفته آنجل آلوین، نویسنده زندگی نامه پرنس هری، نگرانی ملکه از آنچه در مصاحبه با وینفری افشا خواهد شد عامل اصلی اعلام زودهنگام جدایی هری و مگان از کاخ باکینگهام است. هری و مگان همچنان با رسانه های بریتانیا در تنش هستند و اواخر ماه گذشته مگان برنده یک پرونده حقوقی علیه نشریه میلان ساندی شد که بخشی از نامه خصوصی او به پدرش را به چاپ رسانده بود.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست