صفحه اصلی / اخبار / تشریح سیاست های خارجی آمریکا توسط ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد

تشریح سیاست های خارجی آمریکا توسط ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد

banner-niazmandiha2

نیویورک – دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در اولین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، سیاست های خارجی دولت متبوعش را تشریح کرد و اخطار شدیداللحنی به حاکمان رژیم دیکتاتوری کره شمالی داد.

ترامپ که در طول کمپین انتخاباتی اش بارها سازمان ملل متحد را به باد انتقاد گرفته و آن را مسخره کرده بود، طی سخنرانی اش از این سازمان و اعضایش خواست که در متوقف کردن برنامه هسته ای کره شمالی با آمریکا همکاری کنند. او در بخش های دیگری از سخنانش از سیاست <اول آمریکا> دفاع کرد و همچنین رژیم جمهوری اسلامی ایران و توافق هسته ای با ایران را به باد انتقاد گرفت. در اینجا مروری داریم بر خلاصه مهم ترین نکات سخنرانی ترامپ در مقر سازمان ملل متحد:

 

  • سیاست ترامپ در مورد پیونگ یانگ (کره شمالی):

ترامپ به رژیم فاسد در کره شمالی اخطار داد که اگر ایالات متحده در معرض خطر قرار بگیرد، گزینه ای جز نابود کردن کامل کره شمالی نخواهد داشت. وی با <مرد موشکی> خطاب کردن کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی گفت: مرد موشکی راه خودکشی را برای خود و کشورش انتخاب کرده است.

  • حمایت مجدد ترامپ از سیاست <اول آمریکا>

ترامپ گفت: من همیشه آمریکا را در جایگاه نخست قرار می دهم. رهبران سایر کشورها هم باید همین کار را در مورد کشورشان انجام بدهند.

 

  • اظهارات ترامپ در مورد پناهجویان

ترامپ که ورود اتباع 6 کشور با اکثریت جمعیت مسلمان به آمریکا را ممنوع کرده است، از مهاجرت کنترل نشده انتقاد کرد.

 

  • حمله شدید ترامپ به ایران

ترامپ توافق هسته ای سال 2015 بین ایران و 6 قدرت جهانی را مایه شرمساری دانست و گفت: ما نمی توانیم به توافقنامه پایدار بمانیم، اگر پوششی باشد برای ساخت برنامه هسته ای. ترامپ همچنین حکومت ایران را یک دیکتاتوری فاسد خواند که پشت نقاب دموکراسی پنهان شده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *