اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

تشریح اولویت های سیاست خارجی محافظه کاران توسط اندرو شیر

مونترال- اندرو شیر، رهبر حزب محافظه کار کانادا در اولین سخنرانی از سری سخنرانی هایی که با هدف تشریح سیاست های محافظه کاران ایراد خواهد کرد، دولت ترودو را مورد انتقاد قرار داد و اولویت های سیاست خارجی محافظه کاران را تشریح کرد.

شیر در حضور اعضای شورای روابط بین الملل در مونترال مدعی شد که جاستین ترودو مسایل جهانی را درک نکرده است. شیر گفت: یک همپیمان و متحد خوب بودن در صحنه جهانی به چیزی بیشتر از حرافی نیازمند است. همپیمانان و دشمنان ما، هر دو، به قدرت و اعتماد به نفس احترام می گذارند. دولت فعلی هیچ کدام را از خود بروز نداده است. ما بارها شاهد اشتباهات مکرر دولت بودیم که تقریبا همیشه ناشی از عطش ترودو به قرار گرفتن در کانون توجه بوده است.

شیر همچنین استراتژی مذاکراتی نخست وزیر در پیمان تجاری Trans-Pacific Partnership و سفر جنجالی ترودو به هند را به عنوان فاجعه بارترین سفر خارجی یک نخست وزیر در تاریخ کانادا دانست. وی همچنین عمیق تر شدن روزافزون اختلاف و تنش با چین را سندی برای اثبات عدم کفایت دولت لیبرال در امور خارجی ذکر کرد.

شیر ضمن تاکید بر لزوم بهبود روابط با چین، گفت که با چشمان باز و در هوشیاری کامل با چین برخورد خواهد کرد. وی افزود: اگر دولت هم اکنون که دو شهروند کانادایی به صورت غیرقانونی در چین زندانی هستند و سرنوشت میلیاردها دلار قرارداد تجاری در خطر می باشد، مقابل چین نمی ایستد، هرگز چنین کاری نخواهد کرد. هدف من بهبود روابط خارجی، ایجاد فرصت های اقتصادی بعد از اعلام موضع قاطع در برابر اقدامات غیرقانونی است. رهبر محافظه کاران گفت: کانادا سال هاست از عدم حسن نیت چین اطلاع دارد، اما به قیمت دسترسی به بازار چین چشمان خود را بر نقض حقوق بشر و همچنین نقض قوانین تجارت آزاد توسط چین بسته است. مادامی که چین شهروندان و صادرات کانادا را گروگان می گیرد و حقوق بشر را نقض می کند، چاره ای جز یافتن شرکای تجاری جدید نخواهیم داشت.

شیر در مورد مساله ایران، ضمن حمایت از تحریم های آمریکا بر علیه رژیم، گفت: کانادا نیز بایستی از همه توان خود برای برخوردار نمودن مردم ایران از آزادی استفاده کند. شیر کانادا را به دلیل مدارا با رژیم ایران و لغو تحریم های اقتصادی بر علیه ایران، در ازای توافقنامه هسته ای مصوب دوران ریاست جمهوری اوباما مورد انتقاد قرار داد و گفت: من بلافاصله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان یک نهاد تروریستی معرفی کرده و با استناد به سند Magnistsky Law ناقضان حقوق بشر در ایران را مجازات خواهم کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0