اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

تشدید خطر جاری شدن سیل در کانادا به دلیل تغییرات آب و هوایی

اتاوا- اورسول بویر-ویلمر، استادیار دانشگاه مونترال که در زمینه مدیریت فجایع طبیعی تخصص دارد، سیل اخیر در کبک، انتاریو و نیوبرانزویک را بی سابقه می داند. او با توجه به تغییرات اقلیمی، جاری شدن سیل های مهیب تر در آینده را محتمل می داند.

کارشناسان معتقدند که با توجه به رویدادهای چند روز گذشته، مشخص است که کانادا کار زیادی برای کسب آمادگی جهت روبرو شدن با فجایع طبیعی انجام نداده است.

وخامت اوضاع در مناطق سیل زده و تخلیه هزاران نفر از خانه هایشان، سیاستمداران کانادایی را به اظهارنظر در مورد پیامدهای تغییرات آب و هوایی وادار کرده است. جاستین ترودو از اختصاص بودجه فدرال برای انتقال جوامع ساکن مناطق پرخطر، سخن گفت. دولت کبک نیز به شهروندان این مناطق پیشنهاد کرده یا با دریافت 200 هزار دلار، خانه های خود را ترک و به صورت دائم به مناطق امن نقل مکان نمایند و یا 100 هزار دلار برای مرمت خسارات وارد شده به خانه شان اقدام کنند. البته مبلغ 200 هزار دلار از سوی بسیاری از کبکی ها کافی تلقی نشده است. داگ فورد، رئیس دولت انتاریو، ضمن بازدید از مناطق سیل زده در شرق انتاریو، ضمن خودداری از اشاره مستقیم به تغییرات اقلیمی گفت: اتفاقی در حال رخ دادن است و ما باید به آن توجه داشته باشیم.

افزایش دمای هوا و بالطبع افزایش میزان بارندگی و یخ شدن برف و یخ عوامل اصلی جاری شدن سیل می باشند. اما کانادا اقدام جدی برای مقابله با سیل انجام نداده است. عدم آمادگی کانادا با توجه به گرمایش زمین بیشتر خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان