اخباراخبار کانادا

تشدید بحران کمبود پزشک در بیمارستان های کانادا با بازگشت پزشکان عربستانی به کشورشان

تورنتو- برخی از دانشجویان عربستانی که دوره های رزیدنسی خود را در بیمارستان های کانادا سپری می کنند، می بایست تا قبل از 31 آگوست، کانادا را ترک کنند. فراخوان این دانشجویان، وضعیت بسیار  نامناسب بیمارستان ها را بحرانی تر کرده است. ریچارد مک لین، از مسوولین ارشد Hamilton Health Science Centre گفت که متاسفانه راهکار کوتاه مدت و عاجلی برای رفع بحران وجود ندارد.

در حال حاضر مشخص نیست که از چه تعداد دانشجوی پزشکی عربستانی خواسته شده تا کانادا را ترک کنند. تا قبل از فراخوان دولت عربستان، 216 رزیدنت عربستانی در بیمارستان های تورنتو، 156 رزیدنت در بیمارستان های همیلتون و 225 رزیدنت نیز در بیمارستان وابسته به دانشگاه مک گیل مونترال مشغول کار بودند.

همانطور که گفته شد، بیش از 1 هزار فارغ التحصیل عربستانی دانشکده پزشکی که دوره رزیدنسی خود را در بیمارستان های کانادا سپری می کنند، می بایست تا 31 آگوست کشور را ترک کنند. کانادا از مدت ها قبل امکان گذراندن دوره رزیدنسی پزشکان عربستانی در بیمارستان های کشور را فراهم کرده بود. دولت عربستان بابت هر دانشجوی دانشکده پزشکی 100 هزار دلار به کانادا پرداخت می کرد. این پزشکان در حین گذراندن دوره رزیدنسی در کانادا تجربیات ارزشمندی را کسب می کردند.

عربستان سعودی 5 آگوست، روابط دیپلماتیک خود با کانادا را قطع کرده و ضمن اخراج سفیر کانادا از ریاض، دانشجویان عربستانی را به کشور فراخواند. عربستان همچنین پروازهای مستقیم به کانادا و واردات گندم و جو از کانادا را متوقف کرده است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!