فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

تسلیت ملانیا ترامپ به خانواده های کشته شدگان اعتراضات اخیر بدون اشاره به نام  مسبب اعتراضات

 

 

ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، کشته شدن تعدادی از مردم و نیروهای پلیس را در اعتراضات هفته گذشته  تسلیت گفت و خود را قربانی حرف های زرد درباره تجمل گرایی وبی خیالی نسبت به وقایع جامعه دانست. او در بیانیه خود درباره این اتفاقات، مسئولیتی را متوجه شوهرش دونالد ترامپ ندانست.

ملانیا پیش از نام بردن از ماموران کشته شده پلیس، به نام 4 هوادار ترامپ که در این واقعه جان خود را از دست دادند اشاره، و برای خانواده های آنها آرامش و صبر آرزو کرد.

بانوی اول آمریکا با انتقاد از آنچه او حرف های زرد خوانده بود احتمالا به گزارش سی ان ان پاسخ داد که در گزارشی افشا کرده بود ملانیا ترامپ درست در ساعت بلوای هفته گذشته مشغول عکسبرداری با لوازم لوکس منزل بوده است.

او در پیام خود بهره برداری شخصی از این حادثه را برای بیشتر دیده شدن، به ویژه در زمانی که کشور و شهروندان نیاز به آرامش دارند، شرم آور خواند. او سپس خشونت صورت گرفته را محکوم کرد و نوشت: خشونت در هیچ شکلی پذیرفته شده نیست.

 

 

ملانیا همچنین بدون نام بردن از نقش شوهرش در شکل گیری این حادثه، آن را نتیجه علاقه و اشتیاق هواداران ترامپ دانست.

ملانیا نوشت: خوشحال کننده است که این همه شور و شوق برای شرکت در انتخابات وجود دارد، اما نباید اجازه بدهیم این شور و شوق به خشونت تبدیل شود.

گفته می شود در حالی که تصاویر اعتراضات هفته گذشته همه رسانه ها را پر کرده بود، ملانیا ترامپ روی تکمیل کار عکسبرداری با لوازم مجلل تمرکز کرده بود. در روز حادثه، با وجود اینکه بسیاری از رسانه ها از جمله سی ان ان و حتی اعضای دفتر خودش منتظر بیانیه ای از سوی او برای دعوت مردم به آرامش و متوقف کردن خشونت بودند، بیانیه ای صادر نشد.

حالا با استعفای استفانی گریشام، کسی که در تهیه متن سخنرانی ها و بیانیه ها به ملانیا کمک می کرد، مشخص نیست این بیانیه چگونه گردآوری شده است. البته شباهت های زیادی بین متن این پست ملانیا با سخنرانی او در آگوست 2020 در کمیته ملی جمهوریخواهان دیده می شود.

این در حالی است که ملانیا پیش تر نیز به دزدی ادبی از سخنرانی های میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا، متهم شده بود

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. روسیه و چین ناتوان در مجمع حقوق بشر سازمان ملل!
  باوجود مخالفت عربستان و روسیه، نزهت شمیم خان رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل شد
  روسیه، چین و عربستان سعودی مخالف ریاست خانم شمیم خان بودند.
  آنها پیشنهاد کردند که نماینده بحرین و همچنین بعدتر نماینده ازبکستان به جای خانم شمیم نامزد شوند؛ دو کشوری که به گفته فعالان حقوق بشر کارنامه چندان مناسبی در زمینه حقوق بشر ندارند.
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=221639
  آمریکا وزیر کشور کوبا را به اتهام نقض حقوق بشر تحریم کرد

  فرج سرکوهی ، بقراط ، تابان ، برزگر ، امیر طاهری ، میلانی ، مهدوی ازاد ، تلویزیون من و تو ، ایران اینترنشنال ، میهن ، کیهان لندن ، ایران فردا ، سایت های رادیو فردا ، اخبار روس ، مردم ریپورت ، زمانه ، دوچه ولله ، لوموند ، یورونیوز ، مشروطه ، رادیو فرانس ، ….. کجا هستند ؟
  سکوت مطلق . سانسور مطلق ، پنهان کردن جنایات مسلم حقوق بشری روسیه ، چین ، اسد ، لوکاشنکو ، مادورو ، ارتگا ، کاسترو ، کیم ، حتی عربستان و مصر و امارات و دیکتاتورهای روسی اسیای مرکزی و افریقا و امریکای جنوبی !
  به جای ان همه اینها , مزدوران سپاه قدس ، خلقی و پرچمی های عروسک دست روسیه در تهران ( باندهای موسوی ، رفسنجانی ، خامنف ، روحانف ، خاتمی اف ، مصباحیه ، مؤتلفه ، ….) را می اورند در همه این رسانه های فارسی با دو تا مارکسیست روسی با ماسک های مختلف ، جملگی یک هدف اصلی را دنبال میکنند :
  ” امریکا ستیزیی به هر شکلی ، کوبیدن دموکراسی لیبرال ، لجن پراکنی به جهان ازاد” که خود این مزدوران در انجا ضمن عشق و حال برای کثافت کاریهای دیکتاتوری پرولتاریا ، بعث ، کمونیسم کاسترو و لنین و مزدوران انها ، پول شویی ویتنام و ونزوئلا و ازبکستان و …. به به و چه چه میکنند .
  فائزه می گوید “زمان بابا” هم دموکراسی عالی بود ( منظورش ساخت و پاخت با کیانوری و حذف همه و به زور رهبر کردن خامنف و زندانی کردن کاسه لیس بابا , یعنی خایه مال ابله ملی مضحکی ، سحابی ، حتی فرستادن عبدی جاسوس باند دیگر روسی به زندان ! کودتا علیه بازرگان و بنی صدر و مجاهدین و منتظری و ملیون ، بازی با قانون اساسی برای مطلق تر کردن فقیه روسی ، معامله پشت پرده با ریگان ، ایران گیت ، زدن لنگه کفش به سر معین فر و بازرگان و “جنده” خواندن همین دخترش برای ماندن در قدرت ، نهادینه کردن فساد الیگارشیک به جای فساد نومان کلاتورای موسوی ، نبوی ، …. است که همه از معجزات دموکراسی رفسنجانف است . )
  ایران اینتر نشنال که مزدوران مارکسیست روسی و سپاه (مهدوی ازاد ، خزعلی ، نامور حقیقی) را کنار هم می نشاند مثلا ادای سی ان ان در بیاورد ، اما :
  ـ همه اینها در امریکا ستیزی و پایین اوردن امار مردم ایران که امریکا و شاه امریکایی می خواهند به ۲۶ درصد ( که معنی ان این است که بقیه مثل ملاها و تروریست روسی قاسم جنایت کار قصاب مردم سوریه و رضایی مزدور کودتاچی سپاه و روحانف و خامنف و … امریکا ستیز و خایه مال روسیه و چین هستند ) کاملا با هم موافقند ،
  ـ همه این مزدوران بی سواد روسی در اینکه مردم ایران باید دست روی دست بگذارند و منتظر توده ایها ، فدایی ها ، ملی مذهبی ها ، اختلافات خلقی ها و پرچمی های رژیم روسی بنشینند تا اهسته اهسته با سرعت کرم خاکی در ایران تحول ! ایجاد کنند با هم موافقند .
  منظورشان هم از تحول هم این است که شجریان ربنا بخواند ، کلنل دولت ابادی چاپ شود ، به جای احمدی نژاد روسی ، رفسنجانی روسی ، روحانی روسی بیاید و جالب این است که سقف پرواز اینها رسانیدن ایران به اسد و لوکاشنکو و کاسترو است !
  ـ ان یکی که در تورنتو نشسته عکس صد تا کتاب پشت سرش گذاشته که مثلا با سواد است ! به اندازه “الاغ” از همین سیاست و اقتصاد و دموکراسی و ازادی بیان و توسعه پایدار و فمینیسم و حقوق بشر در کانادا نمی داند ، با حماقت تمام مانند دوره استعمار انگلیس و روس در قاجار ، و توده ایها و فدایی ها در زمان شاه ، که گاهی می گفتند نفت مانع دموکراسی است ، گاهی می گفتند نفت بی ارزش است ، گاهی می گفتند به زودی تمام می شود .
  و خواهان دادن ان درجنوب به انگلیس (ناکس دارسی ) و شمال به روسیه ، و بعد نفت و گاز شمال برای روسیه ( کیانوری ، طبری ) و حالا بی خیال نفت ( امیر طاهری و نامور حقیقی و میلانی و مزدوران دیگر ) و بعد به روسیه و سوریه و فلسطین و کوبا و ونزوئلا ( فقاهت روسی ) بودند ، مدعی می شود که ایران باید روی نیروی انسانی ! کار کند برای تحول !
  این در حالی است
  1ـ نروژ ، انگلیس ، کانادا ، حتی مالزی هم نفت دارند هم دموکراسی و هم صنعت و ….
  2ـ سنگاپور ، تایوان ، سنگاپور ، کره جنوبی ، اندونزی ، … بدون نفت ، در مدار امریکا و سرمایه داری صنعتی هم دموکراسی دارند ، هم صنعت ، هم توریسم
  3ـ ترکیه بدون نفت از قعر جدول امده بالا به ردیف ۱۷ ( با توریسم ، صنعت و کشاورزی و مدرن کردن کشور در مدار امریکا وا سرائیل و سیال کردن سیاست در دورانهای مختلف ، هم سو شدن با دموکرات ها و جمهوری خواهان و پرزیدنت ترامپ و پرزیدنت بایدن و نتانیاهو و …. بسته به موقعیت و حتی گاهی با برگ روسیه و چین هم بازی کرده) حالا هم داره بر میگرده به سوی المان و فرانسه و امریکا و اسرائیل . اما ملاهای ابله روسی هم در زمان پرزیدنت ترامپ فریب این توده ایهای را خوردند هم الان در زمان بایدن فریب خواهند خورد و امریکا ستیزی و دشمنی با اسرائیل و زیر روسها خوابیدن را خواهند برگزید تا مردم زیر پل یا تانک های امریکایی در وسط میدان فردوسی ظرف نیم ساعت انها را دود کنند مثل صدام
  و قذافی.
  وزیر خارجه ترکیه: سیگنال‌های مثبتی از امارات و مصر دریافت کردیم
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=221631
  ابراز امیدواری اردوغان درباره گام‌های مثبت در خرید جت‌های اف-۳۵ در دولت بایدن
  4ـ عربستان ، امارات ، قطر ، مادورو ، لیبی قذافی ، عراق صدام بیشترین مخازن نفت و گاز جهان را با جمعیتی بسیار کوچکتر از ایران داشته و دارند ، هیچ کدام اینها دموکراسی و صنعت و توریسم ندارند چه به لحاظ نادانی ، یامذهبی بودن حکومت ، یاسوسیالیست روسی بودن ، یا مزدور و دیکتاتور بودن ، دخالت در کشورهای دیگر مثل ملاها کردن ، عوامل تروریستی اینجا و انجا ضد دموکراسی و امریکا و جهان ازاد تربیت و فرستادن دقیقا مثل ملاهای روسی .
  5ـ کوبا ، ویتنام ، کره شمالی ، سوریه ، بلاروس ، بولیوی مورالس ، اکوادور ، نیکاراگوا ، مصر ، زیمبابوه نه حکومت مذهبی دارند ، نه نفت . به جای ان امریکا ستیزند ، مارکسیست الت دست روسیه و چین هستند ، نه دموکراسی دارند نه حقوق بشر ، نه توریست ازادی کامل دارد در انها ، مخصوصا توریست های پول دار امریکایی ، یا هتل های زنجیره ای امریکایی در انجا نمی توانند حضور یابد ، یا هر کسی را دستگیر و شکنجه میکنند مثل ملاهای روسی ، یعنی توریست نه امنیت کامل دارد ، نه رفاه بالا ، …
  در کوبا توریست های درجه سوم پیر یا کم پول میروند انجا برای خوابیدن با دختران جوان کوبایی ، چون در کشور خودشان جرم است . در مناطق حفاظت شده (resort)، به دستهاشان یک نوار می بندند که همه جا ( اگر پایشان را از ان مناطق بیرون بگذارند شناخته شوند ، درجه بندی کردن انسانهای داخلی و خارجی ، دو نوع سیستم ارزی دارند ) .
  مردم کشور فقیر ، هتل ها کثیف ، پشه و حشرات حتی در ورودی هتل ها هستند . پروازها به انجا نیز با هواپیماهای قراضه ، …
  صنعتی هم ندارد ، اقلا ویتنام به چند تا کمپانی کره جنوبی( سامسونگ) , و ژاپنی و امریکایی اجازه داده در کشورشان برای استفاده از نیرو ی کار ارزان بیایند ، همان هایی که همین مارکسیست های روسی اجازه نمی دهند به انها به ایران بیایند و می گویند ، فقط روسیه بیاید غا رت . و انها را امپریالیست جهانخوار می دانند .
  هر سه نفر در یک مورد دیگر اتفاق نظر داشتند ، فائزه غلط کرده یا اشتباه بزرگی کرده گفته پرزیدنت ترامپ برای ایران بهتر از پرزیدنت بایدن است ! یعنی اینها حتی به دختر مزدور روسی خودشان رفسنجانی هم اجازه نمی دهند که با امریکا ملایم رفتار کند !
  ان مزدور توده ای سپاه در کانادا که میگفت این اصلا کاره ای نیست ، حرفهاش کاملا غلطه ، به خاطر پدرش حرف او مهم است ، کی به فائزه گوش میده ، من خودم یک منبع موثق نظرسنجی دارم در ایران ( منظورش بخار معده میلانی و سپاه و زر افشان هست ) میگه ۲۶ درصد مردم هوادار امریکا هستند .
  مردم ایران !
  همه مزدوران روسیه ، ملاهای روسی ، اسد ، مادورو ، کاسترو ، لوکاشنکو ، کیم ، صدام ، قذافی ، میلوشویچ ، چائوشسکو ، …. با هم متحد شده اند ، حالا که پرزیدنت ترامپ و سیاست فشار حد اکثری او بر ملاها ، مادورو ، کوبا ، اسد رفته کنار ، … اینها ارایش جنگی تازه گرفته اند . به همان دوران کلینتون و اوباما برگشته و کارشان تیز کردن تیغ امریکا ستیزی روسی سپاه و ملاهای روسی است .
  ببینید اپوزیسیون روسی که در زمان پرزیدنت ترامپ دو دسته شده بودند و هر دو امریکا ستیزی می کردند
  ـ یکی زیر نقاب سلطنت ، دیگری زیر نقاب جمهوری و ملی و مصدقی
  ـ یکی هوادار تحریم و خواستار حمله پرزیدنت ترامپ ، دیگری ضد تحریم و مخالف حمله
  الان جملگی با هم زیر اب سلطنت را زدند ، با یک قانون اساسی توده ای روسی بعثی که از جیب یک مرده بیرون کشیدند
  جملگی نقاب انداخته و مدعی عدم دموکراسی و عدم ازادی بیان و عدم رعایت حقوق بشر شده اند در امریکا و غرب ! دقیقا هم صدا با جاسوسان و مزدوران روسیه در رژیم ملاها ( خامنف ، ظریف ، روحانف ، قاسم سلیمانی ، باند موسوی ، باند رفسنجانی ، باند خاتمی ، باند تروریست های دیگر در رژیم )
  چون فکر میکنند که پرزیدنت بایدن و دموکرات ها حمله نظامی نمیکنند ، اما رژیم روسی ملاها را با اپوزیسیون , مثل صدام و قذافی و اسد و مبارک و بن علی و لوکاشنکو ، بی ثبات میکنند .
  خنده دار است که اینهایی که می گویند پرزیدنت ترامپ و امریکا نباید در ایران دخالت کند و باید بگذارد مردم ایران خودشان رژیم را عوض کنند ، به اوباما ایراد می گیرند و امریکا و اروپا که چرا در جنبش سبز که همین مزدوران روسیه باند خلقی موسوی انرا دزدیده بودند ، دخالت نکردند ؟
  تناقضی کاملا احمقانه که فقط جاسوسان ملاهای روسی و روسیه “شتر مرغی” از ان استفاده میکنند .
  زمان پرزیدنت ترامپ : امریکا نباید دخالت کند مردم خودشان باید رژیم را عوض کنند
  زمان اوباما: چرا امریکا دخالت نکرد تا ما مزدوران روسی خلقی باند موسوی را به جای مزدوران روسی پرچمی خامنف بنشاند ؟
  در غرب ضرب المثلی است بسیار گویا در این مورد که شبیه ضرب المثل ملا و خر و پسرش و مردم در فارسی است .
  میگوید : Damn if you do, damn if you don’t
  بکنی لعنت بر تو
  نکنی لعنت بر تو
  اتحادیه اروپا وزیر خارجه جدید سوریه را تحریم کرد
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=221641

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست