علم و دانش

تسلا ربات انسان نما طراحی کرد 

 

شرکت تسلا رباتی به نام تسلابات معرفی کرده که شباهت زیادی به یک انسان با قد متوسط دارد. البته این ربات هنوز کامل نشده و چند سالی طول خواهد کشید تا چنین رباتی تجاری ‌سازی شود.

تسلابات، ربات انسان ‌نمای شرکت تسلا است که شباهت زیادی به یک انسان با قد متوسط دارد. این ربات که 56 کیلوگرم وزن دارد، میتواند حدود 50 کیلوگرم بار را بلند کند و با سرعتی مانند قدم زدن یک انسان، حرکت کند. در این ربات از هوش مصنوعی که تسلا برای اتومبیل های خودران خود استفاده می کند؛ بهره گرفته خواهد شد.

تسلابات مجهز به 8 دوربین است و از پردازندهایی که تسلا توسعه می ‌دهد، استفاده خواهد کرد. این پردازنده کارکردی شبیه مغز انسان دارد.

تسلا فعلا نمونه اولیه این ربات را معرفی کرده و چند سالی طول خواهد کشید تا چنین رباتی انبوه سازی شود. در ابتدا این ربات را می‌ توان در گروه‌های امدادی یا کارهای صنعتی که برای کارگران انسانی خطر‌آفرین است، استفاده کرد البته احتمال داده می ‌شود بعدا چنین ربات‌ هایی وارد خانه‌ های ما هم شوند.

این ربات می‌ تواند با اتومبیل های تسلا ارتباط برقرار کند. برای توسعه آن، افزایش قدرت هوش مصنوعی و شبکه فایو جی لازم به نظر می ‌رسد.

 

 

در همین حال شرکت‌ هایی مانند بوستون داینامیک هم در حال توسعه ربات‌ های انسان‌ نما هستند. این شرکت همچنین به همراه شیائومی سرگرم توسعه ربات‌ های سگ ‌نما است.

ربات سگ‌ نمای شرکت بوستون داینامیک از اولین ربات ‌هایی با این روش کارکرد هستند که تجاری شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست