اخباراخبار کانادا

ترویج گداپروری در سیستم مهاجرت کبک

کبک- هوگو هرنان روئیز، 42 ساله، مهندس کلمبیایی تبار، دارای مدرک فوق لیسانس، در کشور زادگاهش بخش IT یک شرکت نفتی بزرگ را مدیریت می کرد. دانش زبان فرانسه او، با توجه به اینکه در سال 2016 وارد کانادا شده، بسیار خوب ارزیابی شده است، اما او نیز مانند بسیاری از تازه واردین تحصیلکرده و ماهر به کبک، در یافتن شغل متناسب با تحصیلات اش با مشکل جدی روبرو شده است. او پس از ناکامی در یافتن شغل مناسب تصمیم گرفت بیزنس مشاوره ای خود را راه اندازی کند. بنابراین برای دریافت کمک های مالی استانی ثبت نام کرد. اما درخواست اش رد شد. زیرا کمک های مالی تنها در اختیار افرادی قرار می گیرد که بیمه بیکاری یا welfare دریافت می کنند. روئیز هیچ کدام از این شرایط را نداشت. روئیز تنها مهاجر تحصیلکرده ای نیست که به دلیل فقیر یا ثروتمند نبودن، با مشکل روبرو شده است.

روئیز اندکی پس از استقرار در کبک، در کلاس زبان فرانسه تخصصی ثبت نام کرد و آگوست گذشته با مدرک دیپلم فارغ التحصیل شد، ولی از آنجایی که دولت هزینه آموزش او را پرداخت نکرده بود، درب های بیشتری به رویش بسته شد. او حتی نتوانست به عنوان کارآموز با حقوق در یک سازمان دولتی کاری برای خود بیابد. زیرا یارانه دولتی دریافت نکرده بود.

در اینکه کبک به نیروی کار ماهر و متخصص نیازمند است، شکی وجود ندارد، با این حال مقابل پای مهاجران تحصیلکرده سنگ اندازی کرده و با تعیین پیش شرط برای برخورداری از برنامه های حمایتی، <گداپروری> را ترویج می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *