اخباراخبار کانادا

تروریسم، زن ستیزی و ایدئولوژی تجرد ناخواسته، انگیزه حمله نوجوان هفده ساله به Spa در تورنتو

تورنتو- Global News: حمله 24 فوریه یک نوجوان 17 ساله اهل تورنتو به یک مرکز ماساژ اروتیک در تورنتو که به کشته شدن یک زن و مجروح شدن یک فرد دیگر انجامید، از سوی پلیس تورنتو اقدامی تروریستی، ملهم از زن ستیزی و ایدئولوژی مجرد ناخواسته یا incel (مخفف celibate   involuntary ) تلقی شد. 

امروز، 19 ماه می، اتهام وارده به متهم نوجوان که بر اساس قوانین کانادا هویت اش فاش نشده است، به جرم تروریستی ارتقاء یافت. متهم در کنار اتهام قتل عمد با اتهام اقدام به قتل یک زن دیگر نیز روبرو بود. 

RCMP و پلیس تورنتو با صدور بیانیه مشترک نتیجه تحقیقات خود را اعلام و انگیزه مهاجم را برگرفته از ایدئولوژی افراط گرایانه incel ذکر کردند. 

این اولین بار است که اتهام تروریستی به فرد متهم به اعمال خشونت ملهم از تجرد ناخواسته وارد می شود. همچنین اولین بار است که در کانادا از قانون ضد تروریستم برای محاکمه یک متهم غیر اسلامگرای افراطی استفاده می شود. 

تا به امروز، حدود 50 قتل الهام گرفته شده از ایدئولوژی incel در آمریکا و کانادا رخ داده است. به همین دلیل اینگونه جرائم به عنوان تروریسم داخلی تلقی می شوند. مقامات کانادایی تا قبل از این از استناد به قانون ضد تروریسم برای محاکمه عاملان اینگونه جرائم، از جمله حمله 2018 آلک میناسیان به عابران پیاده در خیابان یانگ ، خودداری می ورزیدند. 

 

 

در حمله فوریه 2020 به Crown Spa (سالن ماساژ اروتیک)، یک زن کشته و یک زن دیگر مجروح شدند. مالک این سالن در گفتگو با خبرنگاران گفت: حوالی ظهر، صدای داد و فریاد از یکی از اتاق ها شنیدم. وقتی برای بررسی اوضاع وارد اتاق شدم، یک مرد جوان مرا با قمه مورد حمله قرار داد. توانستم قمه را از دست اش بیرون کشیده و مهاجم را مجروح کنم. 

شاهدان عینی، خروج مرد و زن مجروح از سالن را گزارش کردند. پلیس در داخل سالن، جنازه اشلی نوئل آرزاگا، 24 ساله را یافت. مهاجم نوجوان در محل بازداشت شد. 

اینسل مخفف involuntary celibates (مجردهای ناخواسته) اعضای یک خرده فرهنگ آنلاین هستند که خود را کسانی تعریف می‌ کنند که با وجود تمایل به شریک احساسی یا جنسی قادر به پیدا کردن آن نیستند، حالتی که آنان به آن اینسل بودن می‌ گویند. 

مشخصه ‌های مباحثات در فوروم‌ های اینسل غالباً وجود خشم، مردم گریزی، ناراحتی و تنفر از خود، زن ستیزی، نژادپرستی و داشتن حس استحقاق نسبت به سکس است و در آن از خشونت نسبت به کسانی که از نظر جنسی فعالند حمایت می ‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!