صفحه اصلی / اخبار / تروریست کانادایی محکوم شده در آمریکا خواهان شانس دوباره برای زندگی عادی!

تروریست کانادایی محکوم شده در آمریکا خواهان شانس دوباره برای زندگی عادی!

تورنتو- عبدالرحمان البنساوی جوان 20 ساله اهل میسی ساگا – انتاریو که از سوی مقامات قضایی آمریکا به اتهام توطئه برای انجام عملیات تروریستی در میدان Times نیویورک محکوم شده است، قبل از صدور حکم مجازات، خواستار برخورداری از فرصت دوباره برای زندگی عادی شده است!

او در  دادخواست 24 صفحه ای اش، ادعا کرده که ناخشنودی از رفتار غرب با اسلام او را به سوی افراط گرایی سوق داد. البنساوی قبل از این خشم خود را از کشتار غیرنظامیان مسلمان در حملات هوایی آمریکا و همپیمانانش ابراز کرده و استفاده از شیوه های مشابه برای انتقام را توجیه کرده بود. نامبرده در هنگام بازداشت در نیویورک نوجوانی 18 ساله بود که به همراه خانواده به آمریکا سفر کرده بود.

البنساوی، مواد ساخت بمب را به رابط اش در آمریکا ارسال کرد. بی خبر از اینکه این فرد، مامور مخفی FBI می باشد. مامور مورد اشاره که خود را به عنوان افراط گرای جهادی جا زده بود، از طریق ایمیل با البنساوی و دو متهم دیگر ارتباط داشت.

دو همدست البنساوی، طلها هارون 19 ساله شهروند آمریکایی ساکن پاکستان و راسل سالیک 37 ساله شهروند فیلیپین بودند که در خارج از آمریکا بازداشت شدند.

عبدالرحمان البنساوی، اکتبر 2016، اتهامات وارده را پذیرفت، اما جزئیات پرونده و نتیجه محاکمه او به مدت یک سال، یعنی تا بازداشت شدن همدستانش، مهر و موم شد.

جوان کانادایی در نامه ای که به دادگاه ارائه کرده، ابراز ندامت نموده و نوشته است که می خواهد زندگی عادی، به دور از مواد مخدر، جنگ و خشونت را تجربه کند. او در نامه همچنین به دوران کودکی اش در کویت و مشکلات و تبعیض هایی که به دلیل مصری تبار بودن تحمل کرده اشاره کرده است و می گوید که پس از مهاجرت به کانادا به مواد مخدر روی آورد. در نامه های جداگانه ای که از سوی خانواده عبدالرحمان به دادگاه ارائه شده، به تلاش های آنها جهت کمک و درمان اعتیاد فرزندشان از جمله بازگشت به خاورمیانه و مراجعه به CAMH، مرکز اعتیاد و سلامت روانی کانادا اشاره شده است. درمان های CAMH بی نتیجه بود. به همین دلیل خانواده او را برای تحصیل به مدرسه اسلامی فرستادند. او در هنگام تحصیل در این مدرسه، به اسلام و آموزه های آن علاقمند شد.

وکلای مدافع البنساوی نیز در دادخواست خود مدعی شده اند که البنساوی به عنوان جنگجوی داعش آموزش ندیده بود، بلکه نوجوانی منزوی بود که از اعتماد به نفس پایین رنج می برد و سه روز قبل از ملاقات با پزشک معالج اش جهت شروع برنامه درمانی جدید، بازداشت شد.

البنساوی، با احتمال مجازات حبس ابد روبرو می باشد. حکم دادگاه  9 آوریل 2018 صادر خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *