اخباراخبار کانادا

ترودو: کانادا به انتقاد از دیپلماسی زورگویانه چین ادامه خواهد داد

 

به گزارش هافینگتون پست، نخست وزیر جاستین ترودو می گوید دولت او از دفاع از حقوق بشر در چین و انتقاد از رویکرد زورگویانه دولت پکن دست نخواهد کشید. ترودو همچنین به اوضاع به وجود آمده در هنگ کنگ و اعتراض فعالان آزادیخواه این کشور به قانون جنجالی امنیت ملی که پکن بر سرزمین آنها تحمیل کرده است انتقاد کرد.

این در حالی است که هفته گذشته سفیر چین در کانادا به اتاوا درباره پناه دادن به مردم هنگ کنگ که مایل به فرار از کشور خود هستند هشدار داد و آن را معادل دخالت در امور داخلی چین توصیف کرد.

کنگ پیوو گفت اگر کانادا به 300 هزار کانادایی که در هنگ کنگ زندگی می کنند و کمپانی های کانادایی فعال در این کشور اهمیت می دهد باید از مبارزه چین با آنچه جرائم خشونت آمیز نامید، حمایت کند.

اما ترودو گفت چین با حبس دو شهروند کانادا- مایکل کووریگ و مایکل اسپاوور- به تلافی دستگیری مدیر ارشد هواوی در کانادا به درخواست آمریکا، نشان داد که دیپلماسی زورگویی را در پیش گرفته است.

ترودو افزود: چین باید بداند ما نه تنها مدافع حقوق بشر بوده و خواستار آزادی دو شهروند کانادایی که بدون دلیل در چین بازداشت شده اند هستیم، بلکه در کنار متحدان خود در سراسر جهان، با آمریکا، استرالیا، بریتانیا، کشورهای اروپایی و هر کشوری که دغدغه های حقوق بشری دارد ایستاده ایم.

 

 

همچنین، در حالی که کنگ پنجشنبه هفته گذشته گفته بود چین نقد وضعیت حقوق بشر در این کشور را مداخله سیاسی می داند، و نیز اتهام دستگیری مسلمانان اویغور را در جنوب شرق این کشور رد کرد، ترودو روز جمعه گفت: ما بلند و رسا از حقوق بشر در سراسر جهان دفاع می کنیم. خواه وضعیت اویغورهای چین باشد، یا شرایط نگران کننده مردم هنگ کنگ، یا انتقاد از دیپلماسی زورگویانه چین.

در این بین، محافظه کاران نیز از ترودو خواستند رویکرد سختگیرانه تری نسبت به چین اتخاذ کند.

ارین اوتول، رهبر محافظه کاران، در بیانیه ای اعلام کرد: به نظر می رسد سفیر چین قصد شاخ و شانه کشیدن دارد. حرف های او به وضوح تهدید 300 هزار کانادایی مقیم هنگ کنگ است. لحن سفیر چین بیشتر شبیه کسانی است که قصد زورگیری دارند تا اینکه مناسب یک مقام سیاسی و نماینده یکی از اعضای شورای امنیت سازمان ملل باشد. اوتول تاکید کرد کنگ باید حرفش را پس گرفته و از کانادا عذرخواهی کند؛ در غیر این صورت دولت لیبرال باید فورا او را از کشور اخراج کند.

اوتول همچنین در بیانیه خود نوشت دولت باید مسیری برای ورود پناهجویان سیاسی هنگ کنگ به کانادا باز کرده و مقامات چین را به دلیل قانون امنیت ملی که بر هنگ کنگ تحمیل کرده اند، تحریم کند

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. “توهین به مقدسات آمریکایی ها” توسط مسیح علی نژاد و واکنش دیدنی مردم
  https://news.gooya.com/2020/10/post-44899.php
  اپل در دو تریلیون دلار از روسیه ، ایتالیا ، کانادا ، برزیل بیشتر درامد دارد !
  Apple at $2 trillion market cap tops GDP of Italy, Brazil, Canada, Russia and more
  https://economictimes.indiatimes.com/markets/stocks/news/apple-at-2-trillion-market-cap-tops-gdp-of-italy-brazil-canada-russia-and-more/articleshow/77640249.cms?from=mdr
  این امریکا ستیزی روسی کی در ایران پایان میگیرد ؟
  روزنامه نگار به این میگن ، نه ۴ تا فدایی سیاه کلیست مزدور ملاها و روسیه که در غرب نشسته اند برای شرق (انهم روسیه و اسد و کیم ) جلق سیاسی میزنند و ارگاسم می شوند ، نه من و تو که سر درش را شاهنشهی کرده برای سپاه پاسداران ، خامنف ، اسد ، پوتین ، مادورو تروریست های فدایی و توده ای و کمونیست های فاسد حکومت باخته ورشکسته شیلی و برزیل و کوبا ، ارژانتین و اکوادور و پرو و ونزوئلا ، مستقیم یا غیر مستقیم جلق سیاسی می زنند و ارگاسم می شوند ، این دختران پاسدار و کمیته ای که امده اند از ده سال پیش تو من و تو جای دختران غرب گرا و گوگوش و … را گرفته اند تظاهر به سگ بازی میکنند ، با احساس سیاه کلیستی چنان از زیبایی سرود کمونیستی شیلی ( مثل سر امد زمستون موسوی و بهزاد نبوی ، والا پیامدار محمد فرهاد ، بهاران خجسته باد ان تروریست ولیعهد ربا ، ربنای شجریان ، کلاشینکفت را بردار ، ژ سه ات را زمین بگذار ، …) سخن فرسایی میکنند برای فریب مردم . خانم عزیز پاسدار ! به این مردم بگویید که کمونیست های شیلی در سیستم رای گیری ازاد ! می فهمید ازاد ! همین غرب گراها ، لیبرال ها ، هواداران دموکراسی غربی در کشورشان سر کار هم امدند ، دولت تشکیل دادند ، گفتند سوسیال دموکراتند (همین خانم باشله دیلما، لولا ، چاوز ، ارتگا ) ، اما پس از چندی مثل روحانف ، فدایی ، توده ای راه فساد و دیکتاتوری کمونیستی و روسی گری پیشه کردند ، کشور را به فقر کشاندند و سرنگون شدند با رای مردم شیلی ! مثل رای مردم ایران که می گویند ، نه غزه ، نه لبنان ، جانم فدای ایران ، سوریه را رها کن ، دشمن ما همین جا است دروغ میگن امریکا است ، مرگ بر روسیه ، گفتند نمی خواهیم ! سوسیالیسم نمی خواهیم بگذار شرکتهای امریکایی بیاییند مثل چین ما را از نکبت سوسیالیسم نجات دهند .
  صد البته الان که حکومت با رای ازاد مردم در دستان مخالفین اینها از جناح بازار ازاد است ، اینها هم :بخشی ها ، دوست دختر بخشی ، گنجی ، اسانلو ، بقراط ، نوریزاده ، نوریزاد ، سپهری ، تاج زاده ، تابان ، فتاه پور ، طبر زدی ، خزئلی ، راغفر ، خوئینیها ، عبدی ، ابتکار ، میلانی ، ابراهام پرواند ، سازمانهای متحد تروریست کرد ، ارمنی ، عرب ، ترک ، زرافشان ، عمویی ، فرهادی ، رسول اف ، محمدی ، رافت ، نیکفر ، بابک امیر احمدی امیر طاهری ، امیر احمدی ، اشکوری ، پارسا ، سهیمی ، برقعی ، پیمان ، مخملباف ، …. را هر روز میریزند بیرون با چند تا تشکیلات قراضه کارگری ، دانشجویی ، … ریزه خوار حکومت های روسی ( مذهبی ، مارکسیستی ، سکولار خلقی ) برای مثلا طبقه کارگر (همان مستضعف ملاها و نومان کلاتورای شوروی) ، مطالبه گری می کنند . بعد هم که صف مردم علیه حکومت روسی ملاها را شکستند ، مثل رئیس دانا و ابراهیم نبوی و موسوی میرن یک گوشه . این بخشی و ۱۴ معصوم نویرزاد چی شدند ، که می خواستند همه مردم بروند خانه اینها به نام کارگر هفت تپه ، رژیم سرنگون کنند ؟
  تمام برنامه های من و تو شده ، نمایش بدبختی و نکبت امریکایی ها ! و فساد های سیاسی انها ! و بازیهای مافیایی امریکا ! ، اگر دنیا ازاد نبود یکی دو تا هم مثل این مسیح خانم نمیرفتند از امریکا مطالبی بیاورند که دروغهای مارکسیست ها و ملاهای روسی را رو کنند ، به من و تو اگر نگاه می کردید , می بینید که
  ۱) امریکا دارد در اتش می سوزد !
  ۲) کرونا دارد امریکا را نابود می کند !
  ۳) دولت مردان امریکا هم فاسد هستند و سازمانهای مافیایی امریکا را می گردانند !
  ۴) مردم امریکا مخصوصا سیاهان در دیکتاتوری و نژاد پرستی سفیدان دارند له می شوند !
  بابا ببندید این دکانهای فدایی ، توده ای را .
  اگر شما دو تا بچه اخوند و سپاهی و کرد تروریست ده سال پیش امدید لندن با این ماموریت که به نام سلطنت و غرب ، امریکا ستیزی کنید و فدایی ، کوموله و توده ای و کمونیست کارگری و سازمانهای تروریستی ۵ و ده نفره انها را تبلیغ و ماتحت ریق افتاده اسد و پوتین و کاسترو و اورتگا و مورالس و قذافی و مادورو را با زبانتان بلیسید تا گند انها معلوم نشود ، ما نسل ۵۷ این بازیها را از اواخر ۵۶ تا ۵۹ دیده ایم ، قبل از ما هم نسل ۳۲ دیدند و نسل ۴۱ .
  در زمان شوروی که از هم پاشید بدون جنگ و دخالت خارجی و در اوج قدرت پوشالی ، اتمی ، موشکی ، ایدیولوژیک ، در تلویزیون شوروی و شرکا ، فیلم های پیش از دهه ۳۰ امریکا را نشان می دادند تا به مردم شوروی بگویند که وضع انها بهتر است ، بعد هم در پاتریس لومومبا عده ای مزدور جاسوس مثل طبری ، خوئینی ها ، موگابه ، تره کی ، ….. تربیت می کردند که بروند در کشورشان دروغهای روسی را پخش و با کودتا و حمایت نظامی روسیه مثلا انقلاب سیاه کلیستی بکنند . انها که از نسل ما هستند ، فیلم خانه کوچک یادشان هست .
  اما دختران و پسران ملاهای روسی در من و تو و تروریست های کرد :
  همه ان بازیها به هیچ جا نرسید
  این بازیهای بچه گانه شما هم به جایی نمی رسد .
  میدانید چرا ؟
  چون الان مهاجرت ، ماهواره ، اینترنت ، بالارفتن سطح اگاهی های سیاسی از زمان شاه شهید ( برخلاف میل وتلاش های مذبوحانه ملاهای روسی و توده ایها و فدایی های حامی انها و روسیه) ، همه اثر این بازیهای مادر قحبگی روسی امثال شما ها را نابود میکند . دارید با جوهر روی اب می نویسید امریکا بد است ، همان ترکیه که برای منافع ارمنی ها و کردهای تروریست هر روز انها را می کوبید و به دروغ جنگ ارمنستان با آذربایجان را گردن ترکیه می اندازید ، در حالیکه روسیه این جنگ را آغاز کرد، و زور میزنید که بگویید ملاها با ترکیه هستند ، ترکیه با بایدن هست ، اگر روتون می شد می گفتید با ماکرون و ترودو هستند ، با ژاپن و کره جنوبی هستند ، … ببینید چطور بینندگان شما سر و دست می شکنند بروند همان ترکیه ( نه ارمنستان ، نه کردستان ! نه سوریه ، نه لبنان !) ببینید چه گونه میروند گرجستان ، دوبی ، خانه می خرند ، تفریح میروند ، ….
  خنده دار است از همان ارتجاع عربی که با روسیه اینروزها مثل ملاها و اردوغان لاس میزنند ، دفاع مسخره میکنید .
  من و تو می گوید امریکا دارد در اتش و کرونا می سوزد ، همانجا می گوید : در امارات یک کشتی چوبی زیبا ساختند !!! هنر فرمودند . زنش را در انگلیس و کانادا و فرانسه تعقیب میکند تا بکشد ، شما کیر سیاه کلفت عربی او را ساک میزنید ؟
  در من و تو میگویند محمد بن سلمان شاهزاده اصلاح طلبی که رویاهای فلان دارد …. کیر کلفت عربی او را هم ساک میزنید
  خامنف به ماکرون توهین می کند ، به ترامپ فحاشی میکند ، انگلیس را خبیث مینامد ، شما عینا پخش میکنید ، با این امریکا ستیزی برای او میدان عمل ایجاد میکنید ، تا هواداران او مزخرفات او را بپذیرند .
  چرا وقتی خامنف امریکا ستیزی میکند ، همه شما جاسوسان مزدور روسیه و ملاهای روسی سکوت میکنید ؟
  چرا دست او را پیش باورمندان به او با ز نمی کنید ؟
  اما ین مسیح بسیار ساده رفت یک فیلم درست کرد صد در صد واقعی ، چیزی که چون ایینه , امریکا و فضای سکولار و لائیک و دموکراسی ان ، ازادی بیان ، ازادی توهین به مقدسات را در امریکا نشان می دهد چه زیبا نشان داد فرق امریکا با روسیه ، کوبا ، کره شمالی ، ایران در چیست !
  دو تابعیتی می دزدند ، زن استاد دانشگاه خارجی را می دزدند ، از دیوار سفارت امریکا بالا میروند ، تروریست می فرستند به کانادا و امریکا و فرانسه و بلژیک ، …. تا بگویند توهین مجاز نیست ! بعد خامنف با بی شرمی که از مشخصات مزدوران روسیه ، فدایی سیاه کلیست ، عرب بعثی ، ارمنی داشناک فاشیست ، اشغالگران ضد زن و ضد ازادی روسیه ، تروریست های کرد که برادرزن رهبر خودشان و عضو شورای مرکزی را به دلیل انتقاد به سیاست های حزب در هلند چاقویی می کنند ، سه زنی را که خودشان ویترینی رهبر کرده اند در روز روشن در پاریس می کشند ، پیشمرگه خودشان را که اززندان ملاها در رفته میگیرند و پس می دهند تا اعدام شود ، با اسد و پوتین و ملاها دست به یکی میکنند ، داعش را ازاد میکنند ، بروند پاریس و لندن سر ببرند . اما شما به مجاهدین حمله میکنید که هم خامنف کیرش راست بماند ، هم براداران روحانف و لاریجانف بیشتر بدزدند ، هم پوتین غارت کند .
  کی یکی از شماها جرات می کند نور به تاریک خانه این اشباح روسی بیندازد ؟ در کردستان پس از ده سال و بیشتر چه اتفاق خوبی در راستای دموکراسی ، حقوق بشر ، حقوق زنان ، حقوق مخالفین ، اقوام ، ازادی بیان افتاده ؟ چند دانشگاه تاسیس شده ؟ چه پیشرفت علمی ، فرهنگی انجا شده ؟ راز ملاقات های رهبران سازمانهای تروریستی کرد با ملاها که پس از ابان ۹۸ هم ادامه یافت چیست ؟ چرا ما از متن این ملاقات های مشکوک با خبر نمی شویم ؟ اما شما ها د رکیهان و من و تو و ایران اینتر نشنال و زمانه و دوچه ولله و بی بی سی و یورو نیوز و اخبار روز و رادیو فردا و … دائم دروغهای روسی گوادلوپیستی ، پاسداری را علیه امریکا و ماکرون و ترودو و … پخش میکنید ؟
  این تصویر سیاهی که شما از غرب و امریکا و متحدان ان می کشید ، چه تفاوتی با تصویر خامنف ، عباسی ، شریعتمداری ، تائب ، مصباح و مکارم دارد ؟
  چرا بر نمی گردید ایران ؟ یا نمی روید به کوبا و دمشق و کاراکاس ؟ انجا ها زندگی کنید تا نکند یک وقت در اتش کالیفرنیا بسوزید که فقط شرکت اپل ان بیش از روسیه و ایتالیا و برزیل در امد دارد ؟
  رادیو فردا و زمانه از تروریست های اسلامی دفاع میکنند علیه ماکرون :
  https://www.radiofarda.com/a/tunisian-man-beheads-woman-kills-two-more-people-in-nice-church-new-details-revealed/30921225.html
  این اقدام که از نگاه مسلمانان کفر و توهین به مقدسات دينی تلقی می‌شود خشم بخشی از مسلمانان در کشورهای مختلف را برانگیخته است.

 2. https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=217162
  داعش خواهان حمله به فرانسه برای جلوگیری از “توهین” به محمد شد
  http://www.boxnewsbox.com/olympians-were-haunted-by-helpful-sports-ghosts/10/
  اسب امام زمان کره شمالی (تک شاخ) و شباهت عجیب امریکا ستیزان مارکسیست و اسلامی با گردانندگان کره شمالی
  پس از لوکاشنکو و یانوکویچ و اسد:
  ارمنستان از پوتین خواست نوع و میزان کمک روسیه به این کشور را مشخص کند
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=217163
  روسیه: در صورت انتقال درگیری‌ها به خاک ارمنستان، کمک‌های لازم را به ایروان می‌کنیم
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=217163
  ایران و روسیه دوباره برای ساخت یک نیروگاه برق توافق کردند ( یک میلیارد و چهارصد میلیون دلار وام روسیه ! امیر طاهری با فرانسه و همین وام ۵ میلیارد دلاری مخالفت کرده بود و انرا غارت ایران از سوی فرانسه دانسته بود )
  https://www.radiofarda.com/a/30922532.html
  ——————————————————————————
  اولین رسانه ای که به فرانسه و ماکرون رسما حمله برد و او را قاتل مردم لبنان نامید رسانه فدائیان خلق هلندی رادیو زمانه بود به ریاست تروریست مارکسیست فدایی سیاه کلیست نیکفر ، دومین رسانه کیهان لندن شعبه کیهان شریعتمداری بود به ریاست بقراط تروریست فدایی سیاه کلیست روسی ، سومین رسانه ای که به ماکرون حمله برد ، رادیو فردا و شهلا شفیق تروریست فدایی سیاه کلیست در فرانسه بود (هفته پیش از اغاز ترورها) ،بقیه رسانه ها هم از روز اول با ماکرون در جنگ بودند و اخبار تروریست های جلیقه زرد روسی و ایتالیایی را گنده می کردند و برای پوتین جلق میزدند . خامنف که با هر نظام غربی ( امریکا ، انگلیس ، فرانسه ، اسرائیل ، …) در جنگ تمام عیار روسی است و با همه تروریست ها ، فاشیست ها ، دشمنان دین و مملکت و دموکراسی و غارتگران و سودجویان از ایران دوست و متحد است و در سرحد سرسپردگی و وادادگی به انها بی شرمانه به همه ازادی خواهان ، دموکراسی طلبان ، مشروطه خواهان حمله میبرد ، به ماکرون حمله برد . همه اینها زمانی شدت گرفت که ماکرون , شکم گنده سیری ناپذیر حسن نصرالله را فشار داد به عقب و گفت در لبنان باید نظم و قانون و دموکراسی مثل گذشته بر قرار شود .
  بلافاصله نقشه ترور و سر بریدن و چاقویی کردن به نام الله که هم در حفظ رژیم اسد و طرطوس و هم در عقب راندن دولت های ازادی خواه و دموکراسی گستر و حقوق بشری از موضع انتقادی و یا تغییر رژیم های فاشیستی ساخت شوروی و یا مورد حمایت روسیه ، موثر افتاد ، در دستور کار خامنف ، فدایی ها ، توده ایها ، روسیه ، مزدوران روسی مارکسیست در ایتالیا و لندن و برلین و .. قرار گرفت .
  همه نیروهای تاریکی سرخ و سیاه علیه ماکرون رئیس جمهور لیبرال با شهامت فرانسه و علیه دموکراسی و ازادی بیان فرانسوی به میدان امده اند
  اینجا زمان بروز شکاف عمیق بین ازادی خواهان و دموکراسی طلبان غربی است با دیکتاتوری طلبان ، فاشیست ها ، جاسوسان رژیم های روسی در غرب چه مذهبی روسی ، چه مارکسیست ، چه مارکسیست اسلامیست و اشکار شدن صف بندیها است .
  دیگر کسانی به نام دموکراسی و حقوق بشر و سلطنت طلبی و ترامپیسم قلابی نمی توانند از منافع روسیه ، فاشیست ها و تروریست های روسی دفاع کنند ، انهم در رسانه هایی که با پول ملت های دموکراسی اداره می شوند .
  دست مزدوران مارکسیست و اسلامی روسی ملاها و روسیه امروز رو می شود ، همه کسانی که به ماکرون حمله و او را و ازادی بیان فرانسه را مسؤل میدانند و تلویحا از تروریسم روسی اسلامی دفاع میکنند به نام دفاع از حقوق مسلمانان ، در اصل دشمنان ازادی بیان و دموکراسی لیبرال هستند ، بازوی امنیتی روسیه و اسد و ملاها و کیم و لوکاشنکو و کاسترو و ارتگا و دیکتاتورهای اسیای مرکزی و ارمنستان رو می شود.
  Vive la France
  اولین تروریست مسلمان چچنی روسی بود متولد مسکو . دومی را ایتالیایی ها فرستادند فرانسه و خواهید دید که انهم به روسیه و ملاها ختم می شود .
  اردوغان هم مثل محمد بن سلمان و محمد بن رشید اندک اندک شیفته اسلام روسی خامنف می شود و دنباله روی روسیه پشتیبان فاشیست ها ، تروریست ها ، رژیم های فاسد ضد مردمی و دشمن اصلی دموکراسی لیبرال و ازادی بیان و حکومت لائیک بدون دخالت مذهب و ایدیولوژی .

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست