اخباراخبار کانادا

ترودو: پاندمی عمق مشکلات نواحی شمالی را آشکار تر کرده است

 

به گزارش msn، جاستین ترودو، نخست وزیر، طی تور مجازی خود در سراسر کشور برای ارتباط بیشتر با مردم کانادا، وعده داد از بخش معدن نواحی شمالی حمایت کرده و ادعاهای مربوط به مالکیت زمین را حل و فصل خواهد کرد. او با تصدیق مشکلات زندگی در نواحی شمالی گفت این مشکلات در طول پاندمی بیشتر هم شده اما اولویت دولت فعلا حفاظت از سلامت مردم است. ترودو افزود: لازم است دولت در زمینه تامین مسکن و همچنین اینترنت پر سرعت که امروز به یک ضرورت تبدیل شده خدمات بیشتری به این نواحی ارائه دهد. 

ترودو گفت پاندمی عمق خلاهای موجود در این نواحی را بیش از پیش آشکار کرد.

آمار نشان می دهد بحران مسکن شامل وضعیت خانه ها، هزینه های تعمیر و نگهداری و همچنین قیمت بالای خانه در این مناطق از سال 2016 تا 2019 بدتر شده است که این با وعده های دولت لیبرال در تعارض است. ترودو قول داد روز پنجشنبه در جلسه ای با کارشناسان مسکن و کارولین کوچرین، نخست وزیر نواحی شمال غرب، برای رفع این مشکلات تصمیم گیری کند.

ترودو با اشاره به صدها میلیون دلار سرمایه گذاری دولت در این مناطق، گفت در حال حاضر مسئله اصلی انتخاب رویکرد درست است نه تخصیص بودجه. او گفت همیشه می توان پول بیشتری برای رفع مشکل مسکن به این نواحی سرازیر کرد اما در خصوص نحوه استفاده از این پول باید کارشناسان محلی نظر بدهند.

ترودو همچنین در خصوص مسئله سلامت گفت: دولت فدرال متعهد است امور سلامت این نواحی را به دست خود بومیان بسپارد. او گفت: ما می دانیم خدمات سلامت باید توسط خود مردم و به زبان خود مردم انجام شود نه توسط دیگران.

 

 

 ترودو تاکید کرد دولت در تلاش است به جز ارتقاء سطح کیفی خدمات سلامت و درمان در این مناطق، با نژاد پرستی و تبعیض سیستماتیک که متاسفانه در همه نهاد ها و تشکیلات وجود دارد، مقابله کند.

نخست وزیر با اشاره به معادن نواحی شمال غرب نیز گفت: بخش معدن یکی از بخش های کلیدی در ساختن آینده کشور است. او برخی از مواد معدنی کشف شده در نواحی شمالی را برای تولید باتری، سیم، و سایر لوازم مورد نیاز آینده تکنولوژیکی کشور ضروری توصیف کرد.

او گفت: بخش معدن پس از 14 سال افول، اکنون در مسیر رشد و ترقی قرار گرفته است.

ترودو همچنین افزود: با شیوع کووید-19، خوشحالیم که بخش زیادی از کمک مالی دولت به پرداخت دستمزدها به کارکنان بخش معدن تعلق گرفته است. دولت همچنان به حمایت از این بخش، هم به خاطر مردم این نواحی و هم به خاطر محیط زیست، ادامه خواهد داد.

ترودو درباره اداعاهای مالکیت زمین یا خودمختاری در این نواحی، که مذاکره درباره بعضی از آنها به دهها سال قبل باز می گردد نیز گفت دولت کار بر روی این مناقشات را با سرعت به پیش می برد. او ضمن اشاره به پیچیدگی این مناقشات گفت: با این وجود، مهم این است که ما می خواهیم این مسائل را حل و فصل کنیم و ابزار آن را نیز در اختیار داریم. پس آن را انجام خواهیم داد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست