صفحه اصلی / اخبار / ترودو با وادار کردن کانادایی های متمول به پرداخت مالیات بیشتر مشکلی ندارد

ترودو با وادار کردن کانادایی های متمول به پرداخت مالیات بیشتر مشکلی ندارد

اتاوا- جاستین تردو می گوید که از مخالف ها نسبت به برنامه بحث برانگیز دولت جهت حذف مشوق های مالیاتی که تنها به صاحبان متمول کسب و کارهای کوچک سود می رساند، آگاه است. اما از بابت تعهد دولت برای کمک به باصطلاح طبقه متوسط، به قیمت نارضایتی کانادایی های ثروتمندتر، عذرخواهی نخواهد کرد.

نخست وزیر که با خبرنگاران در ساسکاتون صحبت می کرد، گفت: ما تصمیمات مالیاتی را بیشتر برای کمک به افرادی می گیریم که به آن نیازمند هستند. من بازخورد کانادایی ها را دریافت می کنم که می خواهند از کمک دولت به طبقه متوسط اطمینان حاصل کنند. خوشحالم که در این مورد با کانادایی هایی که مایلند قوانین مالیاتی مان عادلانه تر باشد، صحبت کرده و نقطه نظرات شان را بدانم.

کارآفرینان، انجمن های صنفی، کارشناسان مالیاتی و رقبای سیاسی هشدار می دهند که طرح سه گانه دولت فدرال به اقتصاد کشور و بیزنس های کوچک، از جمله بیزنس هایی که صاحبان آنها <قشر متوسط> تلقی می شوند، آسیب می رساند.

تغییرات احتمالی، جلوی صاحبان کسب و کاری که برای کاهش مالیات پرداختی شان، درآمد خود را بین اعضای خانواده تقسیم می کنند تا مشمول نرخ های مالیات بر درآمد پایین تر بشوند، خواهد گرفت. پیشنهاد بعدی، محدود کردن استفاده از شرکت های خصوصی برای به دست آوردن امتیازات مالیاتی در هنگام سرمایه گذاری غیر فعال، از جمله در بخش سهام و املاک و مستغلات می باشد.

تغییر سوم، محدود شدن تبدیل درآمد شرکت به سود سرمایه که مالیات کمتری بر روی آن محاسبه می شود، است.

مخالفان این تغییرات، در چهارچوب ائتلاف نوین متشکل از 40 انجمن صنفی گرد هم آمده اند. این گروه استدلال می کند که مشوق هایی که از سوی دولت لیبرال هدف قرار گرفته اند، به منظور کاهش خطراتی که متوجه صاحبان کسب و کارهای کوچک است در نظر گرفته شده بودند.  

اما برخی از نمایندگان لیبرال مجلس نیز در پی دریافت شکایات مردمی از حوزه انتخابی شان،  نگرانی خود را از پیامدهای تغییرات پیشنهادی دولت ابراز کرده اند. بیل مورنو، وزیر دارایی کانادا، هفته گذشته کنفرانسی را برگزار کرد تا ترس نمایندگان لیبرال را بر طرف کند.

 

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *