اخباراخبار کانادا

ترودو: افراد واکسینه نشده مجاز به سفر داخلی با هواپیما و قطار نخواهند بود

 

کانادا- جاستین ترودو، طی سخنرانی در کمپین انتخاباتی اش در ونکوور گفت افرادی که از دریافت واکسن کووید-19 امتناع کنند، اجازه سوار شدن به پروازهای داخلی یا سفر با اتوبوس یا قطارهای بین استانی را نخواهند داشت، مگر اینکه معافیت پزشکی ارائه کنند. 

آقای ترودو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دولت لیبرال در صورت انتخاب مجدد، جایگزینی برای افراد واکسینه نشده در برابر کروناویروس ارائه می کند یا خیر، این اظهارات را بیان کرد. وی گفت که در صورت تشکیل دولت بعدی، محدودیت های جدید اعمال خواهد شد.;وی افزود: ما در این مورد کاملاً جدی هستیم، زیرا به این طریق می توانیم از پاندمی عبور کنیم.

لیبرال ها واکسن اجباری را جزو موضوعات اصلی مبارزات انتخاباتی خود قرار داده اند.  این پیشنهاد دو روز قبل از انحلال پارلمان توسط ترودو و اعلام برگزاری انتخابات زودهنگام، اعلام شد. اما در ابتدا مشخص نبود که آیا افراد واکسینه نشده (بدون معافیت پزشکی) از محدودیت های کووید-19 معاف خواهند بود یا خیر. 

حزب لیبرال، جزئیات کمی را در مورد نحوه اجرای این دستور ارائه کرده است. اما این قانون شامل کارکنان دولت فدرال، بخش های تحت نظارت فدرال، مسافران هوایی داخلی و مسافران قطارهای بین استانی و اتوبوس های بین شهری و کشتی های تفریحی می باشد. 

در ابتدا به نظر می رسید که دولت لیبرال برای کارکنانی که مایل به دریافت واکسن نیستند، راهکار جایگزین، از جمله آزمایش سریع و مکرر کووید-19 را در نظر بگیرد. اما ترودو این گزینه را رد کرد و گفت واکسینه نبودن کارکنان فدرال عواقبی برای آنها در پی خواهد داشت. 

 

 

کانادا یکی از بالاترین نرخ های واکسیناسیون در جهان را دارد ، اما سرعت واکسیناسیون در هفته های اخیر کاهش یافته است. به گفته وب سایت COVID-19 Tracker مستقر در دانشگاه ساسکاچوان، تاکنون 73 درصد از افراد واجد شرایط (افراد 12 سال به بالا) کاملاً واکسینه شده اند.

در مجموع ، 24/3 میلیون کانادایی به طور کامل واکسینه شده اند، اما میلیون ها نفر در برابر COVID-19 واکسینه نشده و در صورت انتخاب مجدد لیبرال ها، اجازه سوار شدن به هواپیما یا سفر بین شهری و استانی با اتوبوس و قطار را نخواهند داشت. 

عمر القبرا، وزیر حمل و نقل کانادا گفت که دستور جدید حداکثر تا پایان اکتبر اعمال خواهد شد. 

از سوی دیگر، ارین اوتول، رهبر حزب محافظه کار تاکید کرده که حزب وی واکسن را برای کارکنان دولت یا مسافران اجباری نخواهد کرد. به گفته وی، در صورت تشکیل دولت محافظه کار، کارکنان دولتی واکسینه نشده بایستی روزانه تست کووید-19 را انجام بدهند و مسافران نیز باید قبل از سوار شدن به هواپیما، کشتی، اتوبوس یا قطار تست منفی کووید-19 که قبل از سفر گرفته شده را ارائه کنند، یا تست سریع را انجام بدهند. 

لازم به ذکر است که شرکت هواپیمایی پورتر، که از فرودگاه دان تاون تورنتو پرواز می کند، سیاست خود  در مورد واکسیناسیون کارکنان را اعلام کرده است. به این ترتیب کارکنان بایستی 72 ساعت قبل از شروع هر شیفت کاری، تست منفی کووید-19 را ارائه کنند. این شرکت همچنین اعلام کرد که از برنامه دولت برای درخواست گواهی واکسیناسیون  از مسافران هوایی حمایت می کند. 

WestJet در بیانیه ای اعلام کرد که متعهد به همکاری با دولت فدرال است و منتظر جزئیات بیشتر در مورد الزامات سفرهای هوایی داخلی است. در بیانیه مورخ 13 آگوست مارک پورتر، معاون اجرایی WestJet آمده است که  این شرکت هواپیمایی به الزام واکسیناسیون یا آزمایش کامل مسافران داخلی قبل از عزیمت پایبند است و پیشنهاد کرد که آزمایش سریع می تواند به عنوان جایگزین مورد استفاده قرار بگیرد. 

Air Canada تا منتشر شدن این گزارش خبری، به اظهارات ترودو واکنش نشان نداده بود،این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که منتظر منتشر شدن جزئیات بیشتر از سوی دولت در مورد واکسیناسیون اجباری مسافران خواهد بود. 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست