صفحه اصلی / اخبار / ترودو: آزار جنسی یک مشکل سیستماتیک است!

ترودو: آزار جنسی یک مشکل سیستماتیک است!

Razi-Clinic

تورنتو- نخست وزیر جاستین ترودو می گوید که آزار و اذیت جنسی یک مشکل سیستماتیک است و هنگامی که زنان درباره آن صحبت می کنند، باید گوش کرده و آنها را باور کنیم. او در جریان دیدار با نمایندگان لیبرال مجلس در اتاوا، همچنین از وضعیت اقتصادی کشور و مذاکرات تجاری که در جریان می باشد، سخن گفت. اما آزار جنسی در عرصه سیاست، همچنان موضوع اصلی بحث بود. ترودو گفت: ما همیشه از زنان دفاع خواهیم کرد. همچنان که هفته گذشته در داووس اعلام کردم، #MeToo، Time’sUp و راهپیمایی زنان ، کمپینی برای تغییرات اجتماعی نیستند، بلکه یک جنبش هستند. جنبشی که زمان آن فرا رسیده است.

همانطور که می دانید کنت هر، وزیر سابق ورزش و امور معلولان در دولت ترودو، جمعه گذشته پس از اینکه یکی از کارکنان زن مجلس او را به آزار جنسی متهم کرد، از مقام خود استعفا کرد. پس از او، یک زن دیگر نیز اتهام مشابهی را بر علیه کنت هر مطرح کرد. ترودو در واکنش به استعفای کنت هر، گفت که در مورد اتهامات مطرح شده بر علیه او تحقیق خواهد شد. اما نامبرده همچنان به عنوان نماینده لیبرال مجلس از کلگری، به کار خود ادامه خواهد داد. کارینا گولد وزیر نهادهای دموکراتیک کانادا گفت: فکر می کنم واقعا مهم است که اجازه بدهیم پرونده مراحل قانونی خود را طی کند. اینکه او از سمت خود در دولت کناره گیری کرده، اقدام درستی است. آزار و اذیت جنسی در مجلس، معضلی جدی است. اما در عین حال باید اجازه بدهیم که مساله به دقت بررسی شود.

همانطور که گفته شد، دولت ترودو دستور تحقیقات مستقل را در مورد اتهامات وارد شده به کنت هر، صادر کرده و کریستین تاملینسون (وکیل) را مامور آن کرده است. اما به احتمال زیاد نتیجه بررسی ها علنی نخواهد شد. لازم به ذکر است که ترودو در مورد نحوه تامین بودجه تحقیقات مستقل اظهار نظر نکرد. بنابراین معلوم نیست که بودجه آن از جیب مالیات دهندگان تامین می شود یا حزب لیبرال؟

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *