فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

ترانه‌ رپ جدید در انتقاد شدید از فلوید می‌ودر

رپ‌خوان مشهور آمریکایی T.I در ترانه‌ جدیدش، فلوید می‌ودر بوکسور معروف را، به خاطر خرید کردن از فروشگاه محصولات Gucci، مورد انتقاد شدیدی قرار داده است. می‌ودر که اکنون از بوکس خود را بازنشسته کرده است، در آخرین مسابقه‌ 10 راندی‌اش با کانر مک‌گرگور نیز، همچنان بدون شکست باقی ماند. او، در اوایل هفته به یکی از فروشگاه‌های Gucci رفت و با یک گروه افراد که کیف‌های حاوی محصولات این برند را برای او حمل می‌کردند، از فروشگاه خارج شد.

برند Gucci پس از تولید یک مدل بلوز بافتنی یقه اسکی 900 دلاری، که کاربران اینترنتی آن را یادآور نماد نژادپرستانه‌ موسوم به Blackface می‌دانستند، مورد حمله انتقادی این کاربران قرار گرفت. یقه‌ این مدل بلوز تا روی دهان بالا کشیده می‌شد و روی آن، یک جفت لب سرخ رنگ هم بافته شده بود که باعث شباهت آن به نماد Balckface شده بود. البته این برند طراحی، از بابت تولید و فروش این بلوزها رسما عذرخواهی کرد، اما برخی از چهره‌های مشهور مانند اسپایک لی کارگردان سیاهپوست مشهور آمریکایی، فراخوان‌هایی را برای بایکوت محصولات این شرکت، صادر کردند.

به همین دلیل بود که برخی از این کاربران، همچنین از می‌ودر برای خرید از Gucci انتقاد کردند. اما این ورزشکار، در پاسخ به این اعتراضات گفت که از هیچ کس پیروی نمی‌کند و هر آنچه دلش بخواهد انجام خواهد داد.

اما T.I رپ‌خوان معروف به تازگی ترانه‌ای منتشر کرده که F…N… نام گرفته و به نظر می‌رسد که پاسخ مستقیمی باشد به اظهار نظرهای می‌ودر در پاسخ به انتقادات. تصویری که برای جلد این ترانه در نظر گرفته شده، چهره‌ می‌ودر است که بخش پایینی آن با یقه بلوز Gucci پوشانده شده است. در پایین این تصویر، در توضیح نام ترانه نوشته شده: نام ترانه، عبارتی است که در ایالت‌های جنوبی آمریکا، برای کسی استفاده می‌شود که به مردم خودش پشت می کند، ارزش‌های قومی خود را نادیده می‌گیرد و حقش است که با او به خاطر حماقتش برخورد شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان