اخباراخبار جهان

ترامپ: چین می توانست COVID-19 را متوقف کند؛ خسارت خواهیم گرفت! 

آمریکا- The Guardian: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، حملات خود بر علیه چین را شدت بخشیده است. به گفته ترامپ، دولت آمریکا در حال انجام تحقیقات جدی در مورد نحوه مدیریت شیوع کروناویروس از سوی چین می باشد و احتمالا از چین ادعای خسارت خواهد کرد. 

شخص ترامپ طی چند روز گذشته با انتقادات گسترده روبرو بوده است. آن هم به دلیل اظهار نظر و توصیه عجیب و بهتر بگوییم مسخره اش درباره درمان COVID-19 با تزریق مایع ضدعفونی کننده به بیماران! در پی واکنش های گسترده به این توصیه، برخی از مشاوران رئیس جمهور توصیه کردند که از این پس شخصا در کنفرانس های خبری روزانه شرکت نکند، تا از وارد شدن آسیب بیشتر به وجهه خود و تضعیف شانس پیروزی در انتخابات آتی ریاست جمهوری جلوگیری شود. اما غیبت ترامپ از کنفرانس های خبری فقط دو روز طول کشید. 

ترامپ در کنفرانس خبری دوشنبه، حملات خود بر علیه چین را تشدید کرد و مدعی شد که راه های زیادی برای وادار کردن چین به قبول مسوولیت اش در پاندمی وجود دارد. ترامپ گفت: مشغول تحقیق هستیم… از چین راضی نیستیم. معتقدیم که می توانست از شیوع ویروس به جهان جلوگیری کند. 

لازم به ذکر است که پیتر ناوارو، مشاور تجاری کاخ سفید، چین را به ارسال کیت های بدون کیفیت و معیوب تست کروناویروس به آمریکا متهم کرده است. 

پس از صادر شدن چندین محموله حاوی کیت های معیوب از چین، دولت آن کشور، دریافت گواهی کیفیت برای کلیه تجهیزات پزشکی ارسالی از چین را اجباری اعلام کرد. اما در پی اعتراض گروهی از صادرکنندگان بابت بیش از حد سختگیرانه بودن شرایط دریافت گواهی، دولت وادار به عقب نشینی شد. به این ترتیب از این پس کالاهای صادراتی از چین تنها ملزم به مطابقت با استانداردهای ملی می باشند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!