Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / ترامپ: حاضرم بدون پیش شرط، با روحانی ملاقات کنم

ترامپ: حاضرم بدون پیش شرط، با روحانی ملاقات کنم

<دونالد ترامپ> رئیس‌جمهور ایالات متحده، گفته حاضر است بدون پیش‌شرط، با همتای ایرانی‌اش <حسن روحانی> ملاقات کند. او همچنین به خبرنگاران گفته که این دیدار می تواند هر زمانی که طرف ایرانی می‌خواهد، صورت بکیرد.

<ترامپ> این سخنان را روز دوشنبه، و در جریان کنفرانس خبری، پس از دیدارش با <جوزپه کونتی> نخست وزیر ایتالیا در کاخ سفید بیان کرد. او گفت: <اگر آنها آماده و خواستار دیدار با ما باشند، حتما با آنها دیدار خواهم کرد>. او که خود را یک <استاد مذاکره> توصیف می‌کند، در ادامه گفت که برای او محدودیتی وجود ندارد و او با هر کسی می‌تواند دیدار کند.

در حالی که موضع رسمی  <ترامپ> و کابینه‌اش در برابر <ایران>، بسیار سختگیرانه و تند است، خود او، پیشتر نیز کشورهای متخاصم را مورد تهدیدات جدی قرار داده است. گرچه، آن طور که در مورد <کره شمالی>  و رهبر آن <کیم جونگ اون> نیز دیده شد، <ترامپ> سپس لحنش را به سرعت نرم کرده و این دولت‌ها را به میز مذاکره فرا می‌خواند. <ترامپ> چندی پیش، امریکا را از توافقنامه‌ی هسته‌ای مشترک با اروپا، که قرار بود بر اساس قول توقف غنی‌سازی، تحریم‌های علیه ایران را سبک‌تر کند، بیرون کشید. با این حال، او روز دوشنبه، در میان سخنانش اشاره کرد که ممکن است با عقد توافقنامه‌ی جدیدی با <تهران> موافقت کند و گفت: <اگر بتوانیم با همکاری آنها، قراردادی تهیه کنیم که معنادار باشد، ممکن است بتوانیم توافق کنیم. آن توافقنامه‌ی قبلی، تنها حرام‌کردن کاغذ بود>.

در همین حال، دولت ایالات متحده، همچنان پیگیر جریان افزایش فشار بر ایران توسط تحریم‌های بیشتر و همچنین تهدیداتش علیه این کشور است.هفته‌ی گذشته، <ترامپ> رئیس‌جمهور ایران را تهدید کرد و در توویترش با زبانی غیرمعمول نوشت: <مراقب نتایج رفتارها و گفته‌هایتان باشید. این نتایج را کشورهای اندکی در طول تاریخ تجربه کرده‌اند و به چشم دیده‌اند>. این توویت، البته در پاسخ به پیامی از رئیس‌جمهور ایران بود که گفته بود که اگر امریکا به تحریک کردن ایران ادامه دهد، جنگی به راه خواهد افتاد که <مادر همه‌ی جنگ‌های دیگر> خواهد بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *