فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

تذکر ملکه به پرنس هری: تو برای سلطنت کار می کنی نه سلطنت برای تو!

 

 

روز جمعه با اعلام عزل دوک و دوشس ساسکس از مسئولیت ها و عناوین سلطنتی، خروج آنها از خانواده سلطنتی قطعی شد. در بیانیه کاخ باکینگهام در این باره آمده است: این زوج نمی توانند ضمن داشتن منافع تجاری شخصی، مسئولیت ها و وظایفی را انجام دهند که لازمه آن زندگی برای خدمت به مردم است.

هری و مگان از سال گذشته و پس از خروج از خانواده سلطنتی، تاکنون قراردادهایی را با شرکت های اسپاتیفای و نتفلیکس به ارزش تقریبی 100 میلیون پوند امضا کرده‌ اند. این زوج ترجیح می دادند ضمن ترک خانواده سلطنتی و ملزومات دست و پاگیر آن، و به دست آوردن استقلال مالی با مهاجرت به آمریکا، همچنان مسئولیت ها و سمت های سلطنتی خود را به صورت محدود حفظ کنند، اما ظاهرا ملکه با اعلام این که بودن در خدمت عموم مردم با داشتن منافع مالی سازگاری ندارد به این بحث خاتمه داده است. 

به گفته یک منبع آگاه به نشریه دیلی میل، ملکه صراحتا به نوه خود هری گفته است تو برای سلطنت کار می کنی نه اینکه سلطنت برای تو کار کند! منابع نزدیک به خانواده سلطنت نیز می گویند تنش ها درباره نقش نصفه و نیمه دوک و دوشس ساسکس در خانواده سلطنتی مدت هاست در میان اعضای خانواده جریان دارد. یکی از نزدیکان ملکه گفت: ملکه از ابتدا صراحتا گفته بود این روش که هرگاه خواستید جزو خانواده سلطنت باشید و هرگاه خواستید نباشید قابل انجام نیست. به گفته این منبع آگاه، خواسته اولیه زوج ساسکس این بود که راه سومی برای ماندن در خانواده سلطنت ابداع کنند، اما ملکه از ابتدا به آنها گفت این ممکن نیست، و همیشه به موضع خود پایبند بود. 

گفته می‌ شود هری و مگان مصرانه به دنبال حفظ جایگاه های از دست رفته خود در سازمان های نظامی، هنری، دانشگاه های مشترک المنافع، و ورزشی بودند که ملکه با آن موافقت نکرد. در ادامه بیانیه کاخ باکینگهام آمده است: دوک و دوشس ساسکس تصمیم خود را مبنی بر خروج از زندگی سلطنتی اعلام کرده و ملکه نیز خروج آنها را از خانواده سلطنتی تایید کرده است. همه اعضای خانواده از خروج هری و مگان از زندگی سلطنتی ناراحت هستند اما آنها اعضای عزیز خاندان سلطنت باقی خواهند ماند

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست