اخباراخبار کانادا

تدبیر جدید دولت بریتیش کلمبیا برای مقابله با سوداگران بازار پیش فروش کاندو

ونکوور- دولت بریتیش کلمبیا، تدابیر جدیدی را برای مبارزه با سوداگرانی که با پیش خرید کاندومینیوم و سپس واگذار کردن آنها به افراد دیگر، قبل از تکمیل و با قیمت بالاتر سود هنگفت کسب می کنند، به اجرا گذاشته است.

به گفته خانم کارول جیمز، وزیر دارایی بریتیش کلمبیا، Condo and Strata Assignment Integrity Register، سبب شفاف سازی در نقل و انتقال ملک خواهد شد.

طبق مقررات جدید، سازندگان کاندو می بایست سوابق هویتی و شهروندی افرادی که قرارداد پیش خرید کاندو را منعقد می کنند را ثبت و گزارش کنند.  

در حال حاضر، Flipping یا (فروش ملک پیش خرید شده به فرد دیگر قبل از تکمیل) بدون نظارت استان انجام می شود و یکی از عوامل افزایش بی رویه قیمت املاک و مستغلات می باشد. جیمز گفت: <سودجویان و متخلفین مالیاتی مدتی طولانی از نقاط ضعف بازار املاک و مستغلات استفاده کرده، سبب بالا رفتن قیمت ها شده و دست بریتیش کلمبیایی ها را از بازار مسکن کوتاه کرده اند.>

وزارت دارایی می گوید که تعداد املاک Flip شده در سال دقیقا مشخص نیست، زیرا این نقل و انتقالات گزارش نمی شوند.

 

 

در حال حاضر ساختمان سازان ملزم به جمع آوری و ثبت اطلاعات و گزارش آن به وزارتخانه هر سه ماه یک بار می باشند. اولین گزارش سه ماهه (1 ژانویه تا 31 مارچ) بایستی 30 آوریل ارائه شود. دولت بریتیش کلمبیا با استفاده از اطلاعات ثبت شده، از پرداخت مالیات بر درآمد، مالیات سود سرمایه و مالیات نقل و انتقال ملک توسط شهروندان اطمینان حاصل خواهد کرد. هزینه ثبت  195 دلار تعیین شده است.

معرفی این برنامه بخشی از برنامه 30 ماده ای دولت نیودموکرات بریتیش کلمبیا برای کاهش و کنترل قیمت مسکن می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *