علم و دانش

تخریب جنگل های بارانی آمازون، هدف رئیس جمهور راستگرای برزیل

ژائیر بولسونارو رئیس جمهور راستگرای برزیل، پس از پیروزی در انتخابات و تشکیل دولت حملات خود را بر علیه سیاست های دولت سابق برای محافظت از محیط زیست و جنگل های بارانی آمازون آغاز کرده است.

بولسونارو که به <ترامپ حاره> معروف است، سابقه اظهارنظرهای جنجالی تبعیض آمیز و نژادپرستانه دارد. او همچنین قصد دارد که تحولاتی را در سیاست های زیست محیطی برزیل انجام دهد. بولسونارو به عنوان رئیس جمهور برزیل، کنترل حدود دو سوم از آمازون را در اختیار خواهد داشت. او که با وعده پیشرفت اقتصاد برزیل روی کار آمده است، وجود مناطق حفاظت شده را مانعی برای رشد و توسعه کشور می داند و قصد ساخت بزرگراه در آمازون را دارد.

منتقدان بولسونارو، از جمله گروه های حامی بومیان برزیل که ساکن جنگل های آمازون می باشند، سیاست های دولت جدید را نگران کننده و برنامه ای برای نسل کشی و نابودی بومیان و زیستگاه آنها می دانند.

ژائیر بولسونارو، سیاستمدار برزیلی است که از سال 1991 نماینده ریودوژانیرو در مجلس نمایندگان برزیل بوده است. او طی دوره 27 ساله نمایندگی مجلس به دلیل مخالفت شدید خود با جناح چپ، ازدواج همجنسگرایان، سقط جنین، آزادسازی مواد مخدر، اصلاحات ارضی و سکولاریسم، مشهور می باشد. دیدگاه ها و اظهارات مجادله برانگیز او  <راست تندرو>، <ملی گرایانه و عوام گرایانه> توصیف شده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان