صفحه اصلی / اخبار / تحقیق وزارت بهداشت انتاریو در مورد انتظار چهار ساله برای مراجعه به متخصص اعصاب

تحقیق وزارت بهداشت انتاریو در مورد انتظار چهار ساله برای مراجعه به متخصص اعصاب

bahman-azimi-gif

انتاریو- بازرسان وزارت بهداشت و درمان انتاریو، برای درک اینکه چرا بیماران برای مراجعه نزد متخصص اعصاب در بیمارستان عمومی کینگستون، مجبورند 4 سال انتظار بکشند، با مسوولین این مرکز درمانی دیدار کرده و تحقیقات خود را آغاز کرده اند.

لورا گالانت، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان، ضمن اعلام این خبر، گفت: هرچه کوتاه تر کردن زمان انتظار برای بیماران جهت برخورداری از خدمات درمانی، بخصوص مراجعه به پزشکان متخصص، در اولویت نخست قرار دارد.

هفته گذشته یک پزشک خانواده شاغل در کینگستون – انتاریو، با انتشار پیامی در رسانه های اجتماعی مدعی شد که یکی از بیمارانش که به پزشک متخصص اعصاب معرفی شده بود، مجبور است برای ملاقات با متخصص 4 سال و نیم منتظر بماند. دکتر جوی هتلی، از دریافت نامه ای که از طرف بیمارستان عمومی کینگستون ارسال شده بود شوکه شد. در این نامه ضمن اعلام زمان انتظار 4.5 ساله، به وی توصیه شده بود که در صورت نیاز سریع بیمار به پزشک متخصص، گزینه های دیگر را در نظر گرفته و بیمارش را به مراکز درمانی دیگر، از جمله بخش اعصاب بیمارستان اتاوا و یا بیمارستان وسترن تورنتو، معرفی کند.

مدت انتظار طولانی برای مراجعه به متخصص مغز و اعصاب، یک خانواده دیگر ساکن کینگستون را نگران و مضطرب کرده است. فرزند 23 ساله آنها، به نام کورتیس براون، از عارضه مادرزادی هیدروسفالی (hydrocephalus) و همچنین آتیسم و صرع رنج می برد. این عارضه سبب انباشته شدن بیش از حد مایع مغزی –نخاعی تولید شده در شبکه کوروئید در بطن های مغزی و دیگر حفره های مغز می شود.

کورتیس تا قبل از 18 سالگی تحت نظارت پزشکان مرکز Child Development Centre کینگستون قرار داشت، ولی به محض رسیدن به این سن، از لیست بیماران تحت پوشش خارج شد. نانسی موستارد، مادر کورتیس می گوید که سال ها برای نگه داشتن فرزندش در سیستم درمانی – حمایتی مبارزه کرده است. به گفته خانم موستارد، کورتیس مدتی است دچار عوارض شدید شده ولی مجبور است برای ملاقات با پزشک متخصص مغز و اعصاب 6 سال منتظر بماند. کورتیس در 14 سالگی تحت عمل جراحی قرار گرفت تا لوله ای برای تخلیه مایع در مغز او قرار داده شود، اما مدتی است که با مشکلات بیشتر روبرو شده است.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *