اخباراخبار کانادا

تحقیقات بر روی یکسان سازی مالیات مسکن به سفارش و هزینه سازمان وام مسکن کانادا

 

 

به گزارش تورنتو سان، سازمان وام مسکن کانادا 250 هزار دلار در اختیار دانشکده جمعیت شناسی دانشگاه UBC قرار داد تا درباره اولین مالیات یکسان مسکن تحقیق کند.

 به گفته اودری کولومب، سخنگوی این سازمان، هدف از این پژوهش شناسایی راه حل هایی برای ایجاد تساوی بین مالکان و مستاجران است.

این اولین پروژه تحقیقاتی با هزینه این سازمان از طریق رویکرد اسکان ملی دولت است. در حال حاضر مالکان در کانادا برای فروش اولین خانه خود مالیاتی پرداخت نمی کنند.

در پروژه UBC آمده است: متاسفانه بسیاری از کانادایی ها برای تامین امنیت مالی خود در آینده و افزایش ثروت و سرمایه روی سود حاصل از مالکیت خانه حساب می کنند. این نگاه ما را دچار یک معضل می کند: هر چه مالکیت خانه سودمندتر بشود، قیمت خانه نجومی تر خواهد شد. اگر می خواهیم همه کانادایی ها و حتی نسل های بعد قدرت خرید یک خانه خوب را داشته باشند، ابتدا باید این گزاره را حذف کنیم. ما باید کاری کنیم که مردم به خرید خانه به عنوان راهی برای حفظ و افزایش ثروت نگاه نکنند. در این راستا باید در سیاست هایی که با ایجاد نگاه کسب ثروت از مالکیت خانه، باعث افزایش روز به روز هزینه خرید و اجاره خانه می شوند بازنگری کرد.

 

 

برآورد می شود مالیات فروش خانه سالانه 6 میلیارد دلار برای خزانه دولت درآمدزایی کند. دانشگاه UBC در گزارش خود در سال 2019 مالکان خانه را به خاطر داشتن یک امتیاز مالیاتی ناعادلانه به برندگان بخت آزمایی تشبیه کرد.

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید