صفحه اصلی / اخبار / تحریم ده ها سیاستمدار کانادایی توسط روسیه؟!

تحریم ده ها سیاستمدار کانادایی توسط روسیه؟!

Behnam Marfou

مسکو- مقامات روسیه ده ها سیاستمدار کانادایی را به دلیل مخالفت با سیاست های روسیه در لیست سیاه قرار داده و تحریم کردند. این اقدام در واکنش به تحریم 30 مقام روسی توسط دولت کانادا انجام شد. مشکل اینجاست که مقامات روسی از افشای نام کانادایی های تحریم شده امتناع می کنند، و حق مسکوت نگه داشتن اسامی این افراد را برای خود محفوظ می دانند.

از سوی دیگر بیل برودر، یکی از مخالفان آمریکایی پوتین معتقد است که دولت روسیه بلوف زده و در واقع کسی را تحریم نکرده است. برودر می گوید: فکر نمی کنم آنها فرد جدیدی را تحریم کرده باشند، چون تقریبا همه سیاستمدارانی که قبل از این با اشغال کریمه توسط روسیه مخالفت کرده بودند را تحریم کرده اند.

یکی از مقامات ارشد دولت کانادا می گوید که دولت از لیست افرادی که مشمول تحریم شده و ورود آنها به روسیه منع شده است، بی اطلاع می باشد.

لازم به ذکر است که ماه گذشته، کانادا به جمع سه کشور دیگر پیوست که قانون Magnitsky Law را به تصویب رسانده اند. بر اساس این قانون دولت از حق اعمال تحریم های مسافرتی و توقیف دارایی افرادی که حقوق بشر را نقض می کنند، برخوردار خواهد بود. این قانون به نام آقای ماگنیتسکی نامگذاری شده است. وکیلی که توسط برودر و شرکت Hermitage Capital Management  او در روسیه، استخدام شد. ماگنیتسکی در سال 2008 بازداشت و در سال 2009 در زندان درگذشت. کمیسیون حقوق بشر روسیه در پایان تحقیقات خود اعلام کرد که ماگنیتسکی در اثر ضرب و شتم شدید در زندان جان خود را از دست داد.

دولت کانادا جمعه گذشته 30 مقام روسی مرتبط با پرونده ماگنیتسکی را مورد تحریم قرار داده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *