اخباراخبار کانادا

تبرئه مامور پلیس از اتهام قتل مرد کانادایی-سومالی 

 

اتاوا- به نقل از کندین پرس، افسر پلیس دنیل مونتیسون، از اداره پلیس اتاوا، از اتهام قتل عبدی رحمان عبدی، تبرئه شد. 

مونتیسون، در برابر اتهام حمله خشونت آمیز با اسلحه و قتل ادعای بی گناهی کرده بود. اما دادستان مدعی بود که مشت هایی که مونتیسون در 24 جولای 2016 بر سر و صورت عبدی کوبید، عامل مرگ او بود. دادستان استفاده از زور توسط افسر پلیس را غیرقابل توجیه دانسته و مدعی شد که پلیس می توانست از شیوه های دیگر برای مهار و دستگیری عبدی استفاده کند. 

در مقابل وکیل مدافع مونتیسون گفت که موکلش چاره ای جز درگیری فیزیکی با عبدی نداشت. 

عبدی در سال 2009 از سومالی به کانادا آمد. او مدتی در یک کارواش محلی کار کرد، اما از چند ماه قبل از مرگ بی کار بود. او در هنگام مرگ 37 ساله بود. خانواده عبدی، او را مبتلا به عارضه روانی توصیف کردند. حوالی 9 و 30 دقیقه صبح 24 جولای 2016، ماموران پلیس اتاوا پس از دریافت گزارش مبنی بر دست درازی جنسی عبدی به یک زن، به کافی شاپ واقع در تقاطع فرمونت و ولینگتون مراجعه کردند. 

ج. ام. دووال (شاهد عینی) به پلیس گفت که پس از شکایت این زن، مردم در بیرون کافی شاپ، عبدی را متوقف کردند، اما او اقدام به فرار کرد. دووال ادعا کرد که از قربانی در مورد اینکه آیا واقعا عبدی او را مورد دست درازی جنسی قرار داده بود سوال کرد و قربانی اتفاق را تایید کرد. تریسی کلارک، صاحب کافی شاپ به پلیس گفت که این اولین بار نبود که عبدی برای مشتریان مزاحمت ایجاد می کرد. کلارک گفت: او اغلب به مردم خیره شده و بیش از حد به آنها نزدیک می شد. ما قبل از این بارها وادار به دخالت شده و از عبدی خواسته بودیم که متوجه رفتارش باشد. 

 

 

پلیس بعد از حضور در محل کافی شاپ و اقدام به فرار عبدی، وی را تعقیب کرد و در نهایت او را در خارج از آپارتمان محل زندگی اش بازداشت کرد. عبدی در حین بازداشت بیهوش شد. ماموران امداد پزشکی ساعت 9 و 52 دقیقه صبح در محل حاضر شدند. زمان مرگ عبدی، 9 و 59 دقیقه صبح اعلام شد. 

در پی این واقعه، واحد ویژه تحقیقات پلیس (SIU)، تحقیقات خود در مورد چگونگی واقعه و دو افسر پلیس، دیوید وایر و دنیل مونتیسون را آغاز کرد. در خاتمه تحقیقات مونتیسون با اتهام حمله منجر به مرگ روبرو شد. 

همانطور که گفته شد، دادگاه متهم را از کلیه اتهامات وارده مبری دانست.

در پی صدور حکم، لارنس گرینسپن، وکیل خانواده عبدی، به نمایندگی از طرف موکلینش، نارضایتی خود را ابراز کرد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست