صفحه اصلی / اخبار / تبدیل  هزار آپارتمان اجاره ای به کاندوی فروشی به دلیل قوانین جدید دولت انتاریو

تبدیل  هزار آپارتمان اجاره ای به کاندوی فروشی به دلیل قوانین جدید دولت انتاریو

Leeza

تورنتو- بر اساس گزارشی که از سوی Globe and Mail منتشر شده از معرفی شدن قوانین جدید برای کنترل اجاره از سوی دولت لیبرال انتاریو به این سو، بیش از 1 هزار واحد آپارتمانی اجاره ای با تغییر کاربری به کاندومینیوم فروشی تبدیل شده اند. در این گزارش در مورد تشدید شدن معضل کمبود مسکن اجاره ای در GTA هشدار داده شده است.

در حالی که هم اکنون نیز کمبود شدید مسکن اجاره ای وجود دارد، در صورت عدم اقدام سریع دولت برای تشویق ساختمان سازان به ساخت حداقل 6 هزار و 250 واحد اجاره ای جدید در سال طی 1 دهه آینده در انتاریو، وضعیت، بحرانی تر نیز خواهد شد.

جیم مورفی، دبیر فدراسیون تامین کنندگان مسکن اجاره ای در انتاریو (FRPO) می گوید: وقتی دولت سیاست هایی را اعمال می کند که مانع ساخت و ساز مسکن اجاره ای شده و سازندگان را وادار می کند تا بعد از انتخابات استانی آتی، اجرای پروژه های ساختمانی را به تعویق بیندازند، نتیجه خوبی به دست نمی آید.

دولت کتلین وین، آوریل سال جاری در چهارچوب سیاست کنترل بازار مسکن اجاره ای، محدودیت هایی را برای افزایش نرخ اجاره بها در انتاریو وضع کرد. بر اساس تصمیم دولت، کلیه واحدهای اجاره ای موجود در استان، مشمول قوانین کنترل اجاره بها خواهند بود. این در حالیست که قبل از این تنها ساختمان های ساخته شده قبل از نوامبر 1991، مشمول مقررات کنترل بودند.

بسیاری از کارشناسان بازار مسکن اجاره ای معتقدند که توسعه مقررات فعلی، سبب کاهش عرضه مسکن اجاره ای خواهد شد. زیرا انگیزه ای برای ساخت و ساز اینگونه واحدها وجود نخواهد داشت. بر اساس مقررات جدید، برای میزان افزایش اجاره بهای آپارتمان های خصوصی سقف 2.5 درصد در سال تعیین شده است.

واحدهای اجاره ای در حالی به کاندومینیوم فروشی تبدیل شده و می شوند، که بسیاری از خانواده ها، جوانان و تازه واردین به کشور، به دلیل گرانی بیش از حد خانه، تدوین مقررات سختگیرانه برای اعطای وام مسکن و افزایش نرخ بهره، توانایی خرید خانه را از دست داده و مجبور به اجاره نشینی هستند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *