اخباراخبار جهان

تبدیل شهر مرزی آمریکا- کانادا به شهر ارواح به دلیل پاندمی 

 

آمریکا- به نقل از سی بی سی: شهر مرزی Point Roberts ایالت واشنگتن، به دلیل پاندمی با مشکلات اقتصادی جدی روبرو شده است و 80 درصد از کسب و کارها و صدها نفر از ساکنانش را از دست داده است. 

این درحالیست که تا قبل از پاندمی، Point Roberts در فصل تابستان مملو از توریست های بریتیش کلمبیایی بود که پول هایشان را در بیزنس های محلی خرج می کردند. 

برایان کالدر، مدیر اتاق بازرگانی Point Roberts در گفتگو با خبرنگاران گفت: امروز وقتی در خیابان اصلی شهر قدم می زنید، هیچ کس را نمی بینید. اینجا شهر ارواح است. 

کالدر دوران کودکی و نوجوانی اش را در بریتیش کلمبیا و Point Roberts سپری کرده است. اما 15 سال قبل، به طور دائم به Point Roberts نقل مکان کرد. او حالا می گوید که شهر محل زندگی اش در آستانه ویرانی قرار گرفته است. 

از آغاز پاندمی به این سو، کامیونیتی با مشکلات اقتصادی فراوان دست و پنجه نرم کرده است. در حالی که حتی یک مورد ابتلا به کووید-19 در Point Roberts ثبت نشده است. 

 

 

مسدود شدن مرز بین کانادا و آمریکا بر روی سفرهای غیرضروری، این شهر آمریکا را از منبع اصلی درآمد یعنی مسافران کانادایی محروم کرد. کالدر که در زمان زندگی در ونکوور، دو بار در شورای شهر خدمت کرده است، گفت: ما کاملا به کانادا وابسته هستیم. کسب و کارها یک به یک تعطیل می شوند و مردم به دنبال یافتن شغل، شهر را ترک می کنند. 

جمعیت 1250 نفری  Point Roberts در فصل گردشگری به 6 هزار نفر افزایش می یابد. از بسته شدن مرز به این سو، جمعیت شهر به 800 تا 900 نفر کاهش یافته است. در حال حاضر، 5 پمپ بنزین برای خدمات رسانی به کمتر از 1 هزار نفر وجود دارند. سوپرمارکتی که به طور معمول روزانه 5 هزار مشتری داشت، حال خالی است. 

کالدر معتقد است که حتی در صورت بازگشایی مرز، جبران خسارت وارده به شهر دشوار و حتی غیرممکن خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست