اخباراخبار کانادا

تا می توانید از لغو محدودیت ها لذت ببرید؛ احتمال لاک داون دیگر در انتاریو برای کنترل موج سوم

 

انتاریو- پیش بینی های جدید نشان می دهد که به زودی انتاریو برای مهار موج سوم پاندمی ممکن است با یک لاک داون دیگر روبرو شود. 

بر اساس مدل سازی  Scarsin Corporation ، شرکت مستقر در مارکام – انتاریو که در زمینه پیش بینی و مدل سازی بیماری ها برای شرکت های داروسازی از جمله Gilead، Bayer و Jansen فعالیت می کند،  در بدترین سناریوی ممکن، انتاریو می تواند اوایل آوریل شاهد 5 هزار مورد ابتلای روزانه به انواع جدید ویروس باشد.  

پاول مینشول، مدیر اجرایی شرکت به Toronto Star گفت در این سناریو، فرض بر این است که خستگی مردم از همه گیری، منجر به سرایت هرچه بیشتر بیماری در جامعه و محل کار بشود. این اتفاق می تواند یک لاک داون سراسری یا منطقه ای به مدت 45 روز یا بیشتر را به دنبال داشته باشد. 

مینشول گفت: در حالی که مناطق استان به کد قرمز یا نارنجی منتقل می شوند، برای جلوگیری از این سناریو، همه ما مسوول نحوه رفتارمان می باشیم.  

شرکت اسکارسین در پیش بینی های خود، علاوه بر نحوه رفتار شهروندان، حدود 90 فاکتور، از جمله ویروس های جهش یافته، محدودیت های تعیین شده برای بیزنس ها و بازگشایی مدارس را در نظر گرفته است. 

 

 

پیش بینی اولیه اسکارسین، که محتمل تر نیز می باشد، حاکی از 3 هزار مورد ابتلای روزانه در اوایل آوریل در نتیجه بازگشایی اقتصادی مناطق مختلف و شیوع انواع جهش یافته ویروس است. این ویروس ها عامل 95 درصد از کل موارد ابتلا تا 17 مه خواهند بود. 

انتاریو، چهارشنبه 3 مارچ، 958 مورد جدید COVID-19 را گزارش کرد. بیشتر موارد در تورنتو (249) ، پیل (164) و یورک (92) بود. بیشترین موارد روزانه ابتلا در انتاریو، 8 ژانویه با 4249 مورد ثبت شد. 

لاک داون احتمالی حدود 45 روزه که از 30 مارچ آغاز می شود، می تواند موارد ابتلای روزانه را تا اوایل جون – گرم شدن هوا و سرعت گرفتن واکسیناسیون- به 1500 نفر کاهش بدهد.  

این شرکت پیش بینی می کند که حتی با ادامه واکسیناسیون در باقیمانده سال 2021 ، انتاریو می تواند تا اواسط دسامبر، روزانه چند صد مورد جدید ابتلا را مشاهده کند. 

مینشول خاطر نشان کرد که تا پایان سال، احتمالا 9.2 میلیون انتاریویی واکسن را دریافت خواهند کرد. با این حال تاخییرات واکسیناسیون در سه ماه نخست سال 2021 ، تاثیر آن در مهار موج سوم را کاهش داده است. 

در بهترین سناریوی پیش بینی شده توسط اسکارسین، حفظ فاصله اجتماعی و اقدامات سریع واحدهای بهداشت عمومی، سبب ثبت حدود 1700 مورد روزانه ابتلا در اواسط آوریل و کاهش تدریجی این آمار در ادامه سال خواهد شد.  بر اساس این سناریو به لاک داون در سطح استان نیاز نخواهد بود. 

کالین فورنس، اپیدمیولوژیست دانشگاه تورنتو، گفت که موج سوم احتمالاً در ماه آوریل آغاز می شود، اما با گرم شدن هوا و ادامه واکسیناسیون، کوتاه تر از دو موج قبلی خواهد بود. وی خاطرنشان کرد که در حالی که شیوع کلاسیک کووید در حال کاهش است، اما تعداد موارد ابتلا به انواع جدیدتر و مسری تر بیماری در حال افزایش می باشد. 

تا به امروز، سه نوع ویروس جهش یافته در انتاریو شناسایی شده است: سویه B.1.1.7 که تخمین زده می شود تا 70 درصد عفونی تر باشد؛ سویه B.1.351 که اولین بار در آفریقای جنوبی ظاهر شد و سویه P.1 که تصور می شود از برزیل سرچشمه گرفته باشد.

اشلی توئیت، متخصص بیماری های عفونی و پژوهشگر دانشگاه تورنتو، می گوید اگر اقدامات بهداشت عمومی کمتری در نظر گرفته شده باشد و مردم تصمیم بگیرند با یکدیگر ارتباط بیشتری برقرار کنند – به ویژه در فضای سرپوشیده و بدون استفاده از ماسک – باید انتظار افزایش مجدد موارد ابتلا را داشته باشیم. 

وی در عین حال اظهار داشت که پیش بینی اینکه این استان با یک لاک داون سراسری دیگر روبرو شود، دشوار است. توییت افزود: شواهد ارائه شده در این پیش بینی ها، با انتظارات من همسو است، ولی سوال این است که آیا استان لاک داون دیگر را تحمل خواهد کرد؟ نمی دانم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست