اخباراخبار کانادا

تایید واکسن جانسون و جانسون از سوی وزارت بهداشت کانادا

 

اتاوا- افزوده شدن یک واکسن کووید-19 دیگر به جمع واکسن های تایید شده و سرعت گرفتن تحویل واکسن های دیگر، باعث شد مقامات دولت به مسیری که پاندمی در حال طی آن است خوشبین باشند. 

وزارت بهداشت کانادا، جمعه 5 مارچ، از تأیید واکسن COVID-19 ساخت Johnson and Johnson خبر داد و اعلام کرد:  این واکسن در برابر ویروس عامل بیماری ایمن و موثر است.  

جاستین ترودو همچنین گفت که کانادا طی ماه جاری 1.5 میلیون دوز واکسن فایزر/بیونتک را دریافت خواهد کرد. دو میلیون دوز دیگر که قرار بود تابستان تحویل شود، در ماه آوریل و مه دریافت خواهد شد. 

نخست وزیر افزود: انتظار داریم تا ماه سپتامبر دوزهای دریافت شده از جمعیت کانادا فراتر رود. حتی با توجه به اینکه ما در حال حاضر فقط از دوزهای چهار شرکت مختلف صحبت می کنیم. دلایل موجهی برای خوش بین بودن داریم. 

دولت لیبرال، در ابتدا هدف واکسیناسیون هر کانادایی متقاضی آن، تا اواخر ماه سپتامبر را برای خود تعیین کرده بود. علی رغم سرعت گرفتن تحویل واکسن ها، دولت هنوز رسما برنامه زمانی را به روز نکرده است. 

 

 

تایید واکسن جانسون و جانسون می تواند سرعت واکسیناسیون در کانادا را بهبود بخشد. بخصوص که این واکسن تنها در یک دوز تزریق می شود و می تواند حداقل به مدت 3 ماه در دمای یخچال نگهداری شود. این امتیاز، توزیع آن در سراسر کشور را تسهیل می کند. 

آنیتا آناند، وزیر تدارکات گفت که هنوز جدول زمانی برای تحویل این واکسن تدوین نشده است. 

کانادا 10 میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون را پیش خرید کرده است. این واکسن ها قرار است تا پایان ماه سپتامبر تحویل شوند. کانادا گزینه خرید 28 میلیون دوز دیگر از این واکسن را در اختیار خواهد داشت.

وزارت بهداشت کانادا تا به این لحظه 4 واکسن کووید-19 را تایید کرده است: فایزر/بیونتک، مدرنا، آکسفورد/آسترازنکا و جانسون و جانسون.

به غیر از واکسن جانسون و جانسون، سه واکسن دیگر بایستی در دو دوز، به فاصله چند هفته از یکدیگر تزریق شوند. 

کمیته ملی مشورتی واکسیناسیون اخیرا فاصله گذاری تا 4 ماه بین دو دوز را برای تزریق واکسن های موجود به تعداد بیشتری از کانادایی ها، توصیه کرده است. 

لازم به ذکر است که هیچیک از این واکسن ها تا به این لحظه برای تزریق به کودکان تایید نشده اند. 

هم اکنون فقط یک واکسن دیگر به نام Novavax توسط وزارت بهداشت و درمان کانادا در حال بررسی است. تصمیم گیری در این مورد، ممکن است چند هفته تا چند ماه دیگر به طول انجامد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست