صفحه اصلی / اخبار / تایید محکومیت زوج بی رحم به جرم قتل کودک شش ساله، توسط دادگاه عالی کانادا

تایید محکومیت زوج بی رحم به جرم قتل کودک شش ساله، توسط دادگاه عالی کانادا

Behnam Marfou

کلگری- دادگاه عالی کانادا محکومیت زوج اهل کلگری به نام  اسپنسر جوردن و ماری ماگون را به جرم قتل عمد میکا جوردن (دختر 6 ساله اسپنسر) ابقاء کرد. این زوج بی رحم، در سال 2011، چند روز دخترک بی گناه را مورد ضرب و شتم قرار داده و به قتل رساندند.

قاضی بورلی مک لاکلین، یکی از قضات دادگاه عالی، با رد درخواست تجدید نظر، حکم دادگاه را تایید کرد. دادگاه تجدید نظر، اتهام جوردن و ماگون را به <قتل عمد> ارتقاء داده بود. مادر میکا و ناپدری او که برای شنیدن نتیجه دادگاه تجدید نظر به اتاوا سفر کرده بودند، پس از شنیدن حکم، اشک شادی ریختند. کایلا وودهاوس در گفتگو با خبرنگاران گفت: این یکی از بهترین خبرهایی بود که در عمرم شنیدم! در جلسه دادگاه، ده ها نفر از اعضای گروه موتورسواران Bikers Against Child Abuse از کلگری، مونترال و اتاوا، حضور داشتند. آنها به نشانه حمایت از وودهاوس و همسرش در دادگاه حاضر شده و با شنیدن حکم، فریاد شادی سر دادند. کایلا وودهاوس و همسرش برایان عضو این گروه در کلگری می باشند.

 

شکنجه و آزار میکا، در آخر هفته 11 نوامبر 2011 با گرفتن فندک زیر دست کودک توسط نامادری بی رحم آغاز شد. ماگون و جوردن، برای اینکه کایلا متوجه سوختگی دست دخترش نشود، از بازگرداندن او به مادرش (مطابق برنامه تعیین شده از سوی دادگاه) خودداری کردند. آنها در عوض طی چند روز بعد، خشونت را به اوج رسانده و با مشت و لگد به جان میکای کوچولو افتادند و سرش را بر زمین کوبیدند. جوردن 13 نوامبر 2011 با 911 تماس گرفت و مدعی شد که میکا در اثر سقوط از پلکان دچار مصدومیت شده است. ماموران امداد پس از حضور در محل، کودک را بی هوش پیدا کردند. میکای کوچولو روز بعد در بیمارستان چشم از جهان فرو بست. پزشکی قانونی، علت مرگ را وارد شدن ضربه با شیء سخت به سر کودک و مصدومیت های متعدد داخلی، از جمله آسیب دیدن لوزالمعده و کبد اعلام کرد.

بیش از یک سال بعد از درگذشت میکا، ماگون و جوردن با اتهام قتل عمد بازداشت شدند. اما قاضی دادگاه بدوی، آنها را در قتل درجه دو گناهکار تشخیص داد. با ارسال پرونده به دادگاه تجدید نظر، قاضی دادگاه دوم در دسامبر 2016، محکومیت این زوج را به <قتل عمد> ارتقاء داد.

نکته جالب در مورد این پرونده، نحوه بازداشت این زوج می باشد. پلیس که به جوردن و ماگون مشکوک شده بود، در فرویه 2012 ماموریت خود را آغاز کردند. ماموران پلیس با لباس مبدل، یک خانه اجاره ای به قیمت بسیار پایین را به این زوج پیشنهاد کردند. گاراژ خانه توسط ماموران لباس شخصی که خود را خلافکار و کلاهبردار کارت های اعتباری جا زده بودند، اشغال شد. ماگون و جوردن پس از مدتی کوتاه، رابطه دوستانه شان را با همسایه ها آغاز کردند. ماموران، جوردن را تشویق به همکاری با خود کرده و در ازای انجام کارهای خلاف، 15 هزار دلار به وی پرداخت کردند. اما پس از چند روز، ادعا کردند که جوردن لو رفته و خطر بازداشت او وجود دارد. ماگون و جوردن با شنیدن این خبر، به وحشت افتاده و از دوستان تازه یافته (یا همان ماموران پلیس) کمک خواستند. اینگونه بود که راز قتل میکا و بلایی که بر سر این کودک بی گناه آورده بودند، فاش شد.

مجازات قتل عمد، حبس ابد بدون حق بخشودگی تا 25 سال می باشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *