صفحه اصلی / اخبار / تایید مجازات حبس لیونل مسی به جرم تخلف مالیاتی توسط دادگاه عالی اسپانیا

تایید مجازات حبس لیونل مسی به جرم تخلف مالیاتی توسط دادگاه عالی اسپانیا

اسپانیا- دادگاه عالی اسپانیا، چهارشنبه گذشته با رد تقاضای تجدید نظر ستاره تیم فوتبال بارسلونا، حکم 21 ماه حبس  و جریمه 2.09 میلیون یورویی مسی به جرم تخلف مالیاتی را تایید کرد.

مهاجم تیم ملی فوتبال آرژانتین و پدرش خورخه هوراسیو مسی، جولای 2016 به جرم استفاده از شرکت هایی در بلیز، انگلستان، سوئیس و اروگوئه به منظور فرار از پرداخت مالیات بر درآمد 4.16 میلیون یورویی مسی در فاصله سال های 2007 تا 2009 گناهکار تشخیص داده شدند.

این درآمد، از محل حق استفاده از چهره و نام مسی کسب شده و شامل قراردادش با Danone، Adidas، Pepsi-Cola، Procter and Gamble و Kuwait Food Company می شد.

مسی و پدرش هر یک به 21 ماه حبس محکوم شدند. محکومیتی که احتمال به تعلیق در آمدن آن وجود دارد. زیرا تعلیق حکم در اسپانیا برای جرائم غیر خشونت آمیز و محکومیت های زیر 2  سال معمول می باشد.

مسی و پدرش به حکم دادگاه بدوی نزد دادگاه عالی اعتراض و تقاضای تجدید نظر کردند. قاضی دادگاه ضمن رد تقاضای آنها، محکومیت پدر مسی را به 15 ماه حبس کاهش داد، زیرا مسی بدهی مالیاتی اش را به اداره مالیات پرداخت کرده است.

مسی در جریان محاکمه سال گذشته اش مدعی شد که اداره امور مالی را به پدرش سپرده و به او اعتماد داشت. ضمن اینکه از نحوه مدیریت ثروت اش نیز بی اطلاع بود. اما قاضی دادگاه عالی، این ادعا را نپذیرفت و گفت که مسی قاعدتا می بایست از وظیفه خود مبنی بر پرداخت مالیات بر درآمد مطلع می بود.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *