اخباراخبار کانادا

تایید ماسکی که قادر است کروناویروس را غیرفعال کند

 

 

تورنتو- BlogTo: گروهی از پژوهشگران دانشگاه تورنتو، پس از انجام تست های آزمایشگاهی روی ماسک TrioMed Active Mask (ساخت شرکت i3 BioMedical Inc.)، موثر بودن آن در غیرفعال کردن ویروس SARS-CoV-2 که عامل بیماری COVID-19 می باشد را تایید کردند. 

بر اساس بیانیه خبری شرکت سازنده، این ماسک دارای یک سطح بیرونی است که می تواند در عرض چند دقیقه ویروس را غیرفعال کند. 

این ماسک اولین نمونه از نوع خود است و می تواند کارکنان بخش درمانی و عموم مردم را تا 99.9 درصد در برابر ویروس محافظت نماید. 

لازم به ذکر است که محصولات دیگر نیز با استفاده از این فناوری در حال ساخت می باشند. از جمله باندهای پانسمان، کلاه، دستکش، پوشش محافظ و غیره. 

 

 

در گزارش علمی منتشر شده در نشریه آمریکایی Infection Control آمده است که مردم به طور معمول 23 بار در هر ساعت صورت خود را لمس می کنند. کروناویروس عامل بیماری COVID-19 روی سطح خارجی ماسک به مدت 7 روز فعال باقی می ماند. به همین دلیل توصیه شده که در هنگام پوشیدن و درآوردن ماسک  نکات ایمنی رعایت شود. 

TrioMed Active Mask همچنین ویروس های آنفلوانزای H1N1 را غیرفعال می کند. 

پیر ژان مسیه، بنیانگذار و مدیر اجرایی i3 Biomedical Inc. گفت: شرکت ما میلیون ها دلار برای ساخت این فناوری هزینه کرده است. محصول به دست آمده، توسط کادر درمانی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته و توانایی آنها در نابود کردن میکروب هایی مانند MRSA، VRE، E-Coli، Staphylococcus Areus، Influenza  و  SARS-CoV-2 در آزمایشگاه های مستقل تست شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید