اخباراخبار کانادا

تایید داروی رمدسیویر برای درمان موارد حاد ویروس کرونا

 

 

کانادا- گلوبال: وزارت بهداشت و درمان کانادا استفاده از داروی remdesivir برای درمان علائم شدید COVID-19 را تایید کردند. 

این اولین داروی مورد تایید  وزارت بهداشت و درمان برای درمان COVID-19 می باشد. 

این دارو برای درمان بیمارانی که به دلیل عفونت کروناویروس به ذات الریه دچار شده و به دستگاه تنفس مصنوعی نیازمند می باشند، استفاده خواهد شد. لازم به ذکر است که دارو در خارج از مراکز درمانی  تجویز نشده و مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. 

وزارت بهداشت و درمان کانادا استفاده از آن را توسط بزرگسالان و کودکان بالای 12 سال مجاز اعلام کرده است. 

 

 

شرکت داروسازی Gilead (سازنده دارو) صدور مجوز برای استفاده از آن توسط زنان باردار و کودکان زیر 12 سال را درخواست نکرده بود. 

کشورهای آمریکا، سنگاپور، ژاپن، استرالیا و اتحادیه اروپا قبل از این استفاده محدود از remdesivir را تایید کرده بودند. 

دکتر ترزا تم، مقام ارشد درمانی کانادا با اشاره به محدود بودن موجودی این دارو در جهان، ابراز امیداری کرد که شرکت سازنده ظرفیت تولید دارو را افزایش بدهد. 

علائم ابتلا به COVID-19 شامل تب، سرفه و تنگی نفس می باشد، که بسیار شبیه علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا است. متاسفانه ویروس نزد برخی از بیماران عوارض جدی ایجاد می کند. سالمندان و افراد مبتلا به بیماری های مزمن، از جمله نارسایی قلبی، ریوی و کلیوی در معرض بیشترین خطر قرار دارند. 

کارشناسان، شستشوی مکرر دست ها و عطسه و سرفه در آستین لباس، قرنطینه خانگی و حفظ فاصله فیزیکی ایمن دو متر با دیگران را بهترین راه برای جلوگیری از سرایت ویروس می دانند. یادآوری می شود که استفاده از ماسک در اماکن عمومی، در بسیاری از استان ها و شهرهای کانادا اجباری است. 

(مترجم: رمدسیویر که در آغاز با کد دارویی GS-5734 شناخته می ‌شد، یک داروی ضد ویروس جدید از خانواده آنالوگ‌ های نوکلئوزید است. این دارو را شرکت دارویی گیلیاد جهت درمان بیماری ویروسی ابولا و عفونت‌ های ویروس ماربورگ ساخت، اما به‌ تدریج مشخص گردید که خاصیت ضد ویروسی علیه سایر ویروس ‌های تک‌ رشته‌ ای RNA نظیر ویروس سین‌ سیشیال تنفسی، ویروس خونین، ویروس تب لاسا، ویروس نیپا، ویروس هِـندرا و خانواده کروناویروس‌ ها، شامل کروناویروس مرس و سارس، هم دارد.)

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید