صفحه اصلی / اخبار / تایید اولین مورد ابتلای انسان به ویروس <نیل غربی> در تورنتو

تایید اولین مورد ابتلای انسان به ویروس <نیل غربی> در تورنتو

تورنتو- سازمان بهداشت عمومی تورنتو، یک مورد ابتلای انسان به ویروس West Nile در تورنتو را تایید کرد. این اولین مورد تایید شده ابتلای انسان در تورنتو در سال 2017 می باشد.

ویروس West Nile، میکروارگانیسمی است که باعث شیوع بیماری های مرگبار در اسب ها، پرندگان و انسان می شود، و عمدتا از طریق نیش پشه ناقل به انسان منتقل می شود.

دکتر باربارا یاف، از مسوولین ارشد سازمان مورد اشاره گفت: ریسک بیمار شدن از این ویروس پایین است، اما حالا بهترین زمان برای یادآوری به تورنتویی ها جهت احراز اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از خود در برابر نیش پشه و به حداقل رساندن ریسک ابتلا به ویروس می باشد.

کارشناسان TPH اقدامات پیشگیرانه زیر را برای کاهش ریسک ابتلا و جلوگیری از تولیدمثل پشه ها ارائه می کنند:

  • پوشیدن لباس های رنگ روشن، آستین بلند و شلوار بلند در خارج از منزل
  • استفاده از اسپری ضد حشره حاوی ماده DEET  یا icaridin، بخصوص در ساعات اولیه شب و قبل از طلوع خورشید که پشه ها فعال می باشند.
  • خشک کردن آب های راکد در حیاط
  • احراز اطمینان از پاره نبودن توری درب و پنجره ها

علائم ابتلا به بیماری معمولا بین 2 تا 15 روز پس از گزیده شدن توسط پشه ظاهر می شود. این علائم عبارتند از: تب، سردرد، حالت تهوع، استفراغ، بدن درد، التهابات پوستی و متورم شدن غدد لنفاوی.

لازم به ذکر است که سازمان TPH، در فاصله ماه های جون تا اواسط سپتامبر، هفته ای یک بار 40 تله پشه را در مناطق مختلف شهر، کار می گذارد تا پشه های به دام افتاده را برای اطلاع از آلوده بودن آنها به ویروس نیل غربی مورد آزمایش قرار بدهد. تا 23 آگوست 2017، چهل و هشت پشه آلوده به ویروس شناسایی شدند. در سال 2016، سی و هشت پشه آلوده شناسایی و 19 مورد ابتلای انسانی به ویروس گزارش شد.  

town-country-bmw3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *