صفحه اصلی / علم و دانش / تاکسی پرنده <اوبر> چگونه کار خواهد کرد؟

تاکسی پرنده <اوبر> چگونه کار خواهد کرد؟

behzad-azizi

شرکت Uber قصد دارد با همکاری NASA در سال 2020، تاکسی های پرنده را در شهرهای مختلف جهان مورد بهره برداری قرار بدهد. این شرکت در زمینه طراحی نرم افزاری برای مدیریت مسیرهای تاکسی های پرنده با ناسا همکاری می کند.

هرچند کارشناسان درباره اجرایی بودن این طرح ابراز تردید کرده اند، اما به گفته جف هولدن، مدیر تولید اوبر، شرکت در سال 2020 اولین تاکسی های پرنده خود را در لس آنجلس و سپس در دوبی و  دالاس به آزمایش خواهد گذاشت. اما نحوه کار تاکسی های پرنده که نام Elevate برای آن انتخاب شده است، چگونه خواهد بود؟

به گفته مسوولین Uber، این تاکسی ها بین ایستگاه هایی به نام Uber Skyport  که بر فراز برج های مرتفع قرار خواهد داشت، رفت و آمد خواهند کرد. متقاضیان استفاده از تاکسی ها بایستی با مراجعه به ایستگاه ها از آن استفاده کنند. مسلما هزینه هر سرویس به مراتب بیشتر از UberX خواهد بود.

لازم به ذکر است که اوبر قصد ساخت هواگرد را ندارد و می خواهد نرم افزاری برای کنترل و مدیریت شبکه را ارائه نماید. به گفته مسوولین، اوبر برای اجرای پروژه خود همچنین با یک شرکت اسلوانیایی به نام Pipistrel که در زمینه هواپیماهای فوق سبک فعال است و چند شرکت دیگر از جمله Bell Mooney، Aurora، Helicopter و Embraer همکاری خواهد کرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *