Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / تاکتیک جدید داعش: استفاده از کودکان در بمبگذاری انتحاری

تاکتیک جدید داعش: استفاده از کودکان در بمبگذاری انتحاری

اندونزی – اعضای سه خانواده مسلمان، از جمله فرزندان آنها، که کوچکترین شان دختری 8 ساله بود، در حمایت از داعش، بمب گذاری های انتحاری اخیر را در اندونزی انجام دادند. از اولین بمبگذاری در یکشنبه هفته گذشته به این سو، 31 نفر کشته شده و 13 تروریست از جمله فرزندان آنها هلاک شدند.

با اینکه قبلا نیز از کودکان در عملیات انتحاری استفاده شده بود، اما اینکه والدین، فرزندان شان را همراه خود در عملیات انتحاری شرکت بدهند، به ندرت اتفاق افتاده است. آلکساندر ریموند آریفیانتو، از کارشناسان دانشگاه Nanyang University می گوید: این شیوه حمله، تازگی دارد. ما قبل از این در اندونزی شاهد آن نبودیم.

یکشنبه گذشته، زنی در Surabaya، در حالی که دو دختر خردسال اش را همراه داشت، در کلیسا خود را منفجر کرد. همزمان شوهر و دو فرزند پسر آنها نیز در دو کلیسای دیگر شهر، خود را منفجر کردند. دختران این زن تروریست 9 و 12 ساله و فرزندان پسر او 18 و 16 ساله بودند.

پلیس احتمال می دهد که این حملات توسط اعضای گروه Jemaah Ansharut Daulah (JAD) وابسته به داعش انجام شده باشد.

صبح دوشنبه 14 ماه می، یک خانواده 5 نفره سوار بر دو موتورسیکلت بمبی را مقابل ورودی ساختمان اداره پلیس شهر Surabaya منفجر کردند. دختر 8 ساله این خانواده در انفجار زنده ماند و به بیمارستان منتقل شد.

فرانس بارونگ مانگرا، سخنگوی اداره پلیس گفت: امیدواریم این دختر زنده بماند. فکر می کنیم که در اثر انفجار 3 متر به هوا پرتاب شد و سپس با زمین برخورد کرد.

جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی، حملات تروریستی چند روز گذشته را محکوم کرده و قول داد که قوانین جدیدی را برای مبارزه با تروریسم و شبه نظامیان اسلام گرا به اجرا بگذارد.

همانطور که گفته شد، استفاده از کودکان در عملیات انتحاری تازگی ندارد. به گزارش یونیسف، در سال 2016، هفتاد و پنج درصد از عملیات انتحاری گروه بوکو حرام توسط کودکان، بخصوص دختران انجام شد. اعضای این گروه افراط گرا از اسرای خود برای انجام اینگونه حملات استفاده می کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *