اخباراخبار کانادا

تاریخ انتخابات بیست و یک اکتبر فدرال به دلیل تقارن با عید یهودی تغییر نمی کند 

 

اتاوا- در پی درخواست جامعه یهودیان ارتدکس کانادا برای تغییر تاریخ انتخابات 21 اکتبر فدرال به دلیل تقارن با مناسبت مذهبی شمینی آتزرت)  Shemini Atzeret)، استفان پرو، مسوول Election’s Canada این درخواست را مغایر منافع عمومی تشخیص داده و ضمن رد آن تاکید کرد سازمان متبوعش امکان مشارکت موثر یهودیان کانادا در انتخابات را بدون تغییر دادن تاریخ تعیین شده فراهم خواهد کرد. 

چنانچه اخبار مربوطه را دنبال کرده باشید، می دانید که دادگاه فدرال در پاسخ به ادعای یهودیان ارتدکس مبنی بر محروم شدن از شرکت در انتخابات به دلیل تقارن آن با مناسب مذهبی، از استفان پرو خواست که در صورت امکان، گزینه تغییر تاریخ انتخابات را برسی کند. اما پرو با توجه به فاصله اندک باقی مانده تا موعد انتخابات و مشکلاتی که تغییر تاریخ می تواند ایجاد کند، با درخواست جامعه یهودیان مخالفت کرد. پرو می گوید که بر اساس قانون، انتخابات فدرال نمی تواند دیرتر از 21 اکتبر برگزار شود. 

یهودیان ارتدکس در 36 حوزه انتخابی از 338 حوزه انتخابی کشور زندگی می کنند. بر اساس دستورات دینی، یهودیان ارتدکس در این روز حق ندارند کار کنند، رای بدهند یا تبلیغات کنند. لازم به یادآوریست که چانی آریه-بین که از حزب محافظه کار کانادا از حوزه انتخابی اگلینتون- لارنس تورنتو نامزد شده است، خواستار به تعویق افتادن تاریخ انتخابات شده بود. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0