املاک و مسکنمقالات

تاریخچه محله برایدل پت تورنتو، نماد ثروت و انحصار

آیا تاریخچه محله برایدل پت Bridle Path)) تورنتو یا همان خیابان میلیونرها را، که از ردیفی از خانه های لوکس، کلاب های منحصر به فرد و فضاهای سبز زیبا تشکیل شده می دانید؟ این محله از جنوب با مرکز تحقیقات علمی سانی بروک، از شمال با جاده برایدل پت، از شرق با ویلکت کریک و از غرب با بی ویو محصور شده است.

به روایت بلاگتو، الکساندر میلن، یک آسیابان اسکاتلندی، از اولین ساکنان این منطقه بود که در حدود سال های 1800 به بعد، کسب و کار خانوادگی خود را در محل فعلی پارک ادواردز گاردنز راه اندازی کرد. با وجود اینکه میلن چندین آسیاب دیگر به این منطقه اضافه کرد، اما تا سال 1900 بیشتر اراضی آن همچنان زراعی باقی ماند. اما از سال 1929، با ساخته شدن پل بی ویو بر روی دان ریور ولی (Don River Valley) جذابیت منطقه برای توسعه ساخت و ساز به یکباره افزایش یافت. بر اساس اسناد موجود، در این زمان شخصی به نام هوبرت دنیل بول پیج، که در حوزه ساخت و ساز و خرید و فروش املاک فعالیت داشت، به همراه برادرش فورسی پیج، نقش بزرگی در شکل گیری برایدل پت ایفا کرد. هوبرت که محله را مجموعه ای از خانه های لوکس تجسم می کرد، اولین خانه آن را با سبک متمایز معماری آمریکایی بنا کرد که تا امروز نیز به نام خانه هوبرت پیج شناخته می شود. البته نام برایدل پت به معنی مسیر اسب ها از ساکنان قبلی این محله وام گرفته شده که اکثرا اسب سوار بودند و قرار بود آن را به مسیری برای عبور و مرور اسب ها تبدیل کنند. 

از اواسط قرن بیستم، شخصی به نام جورج مونتگو بلک جی آر، شریک کمپانی وینسفیلدز، به برایدل پت نقل مکان کرد و ضمن ساخت یک خانه مجلل در Park Lane Circle، کمپانی Property Holdings را که مالک زمین های این منطقه بود خریداری کرد.

از این زمان بود که شاکله محله به شکل امروزی پایه ریزی شد. چرا که به نوشته مایک فایلی، مورخ، بلک ساکنان جدید محله را شخصا انتخاب می کرد و برای ساخت خانه در این منطقه محدودیت هایی گذاشت که تک واحدی بودن خانه و متراژ حداقل 8 هزار متر دو نمونه از آنهاست. در سال های بعد، بلک حدود 50 قطعه از زمین های این محله را هر یک به قیمت 25 هزار دلار فروخت که امروز بعضی از همان قطعات، در راستای Post Road و Park Lane Circle، بزرگ ترین و گرانقیمت ترین خانه های تورنتو شمرده می شوند. 

از سال 1950 جهش بزرگی در توسعه ساخت و ساز در این منطقه اتفاق افتاد و خانه ها، یکی بزرگ تر و مجلل تر از دیگری، با برخورداری از تنوع سبک های معماری، از یونانی گرفته تا مدرن، در آن ساخته شد. ایجاد  فضاهای سبز و پارک هایی مانند ادواردز گاردنز، سانی بروک، و وینسفیلدز نیز زیبایی محله را تکمیل کرد.

طبیعی است که محله ای با این ویژگی ها، ساکنان بسیار ثروتمند و حتی سرشناسی داشته باشد که دریک، پرنس، و کونراد بلک از نمونه های آن هستند؛ محله ای که در سال 2014 به عنوان ثروتمندنشین ترین محله در کل کانادا شناخته شد. مجله کندین بیزنس، میانگین درآمد هر خانواده ساکن برایدل پت را 936 هزار دلار، ثروت خالص هر خانواده را بیش از 22 میلیون دلار، و قیمت متوسط هر خانه در این محله را 2/24 میلیون دلار تخمین زده است.

برایدل پت از آسیاب های الکساندر میلن تا امروز راه درازی را طی کرده است تا همان طور که هوبرت تجسم کرده بود، به نمادی از ثروت و انحصار بدل شود.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست