علم و دانش

تاثیر پروتئین سویا در جلوگیری از زوال عقل 

 

 

یک مطالعه جدید حاکی از آن است که مصرف منظم دانه ‌های سویا، با کاهش ضایعات ماده سفید مغز، می ‌تواند خطر ابتلا به انواع زوال عقل از جمله آلزایمر را کاهش دهد.

به گزارش نورو ساینس، مطالعه محققان دانشکده بهداشت دانشگاه پیتسبرگ که به تازگی در ژورنال Alzheimer’s & Dementia: Researchal Research & Clinical Interventions  منتشر شده، نشان می ‌دهد که اکوئول  (Equol)؛ ترکیب تولید شده از دانه‌ های سویا توسط باکتری‌ های روده، باعث کاهش ضایعات ماده سفید مغز که یکی از فاکتورهای اصلی ابتلا به زوال عقل است، می ‌شود.

به گفته محققان، ضایعات ماده سفید مغز نقش مهمی در كاهش قدرت شناختی، زوال عقل و مرگ ‌و ‌میر ناشی از این بیماری دارد. آنها با مطالعه بر روی 91 شرکت کننده سالمند ژاپنی اعلام کردند که وجود ضایعات در ماده سفید مغز کسانی که پروتئین سویا مصرف نمی‌ کنند، در مقایسه با مصرف ‌کنندگان این پروتئین، 50 درصد بیشتر است.

پیش از این نیز ثابت شده بود که فیتواستروژن یا استروژن ‌های گیاهی موجود در دانه‌های سویا، منجر به محافظت در برابر ابتلا به بیماری‌ های قلبی و جلوگیری از کاهش توده استخوانی بخصوص در زنان یائسه می‌ شود. گفتنی است که سویا بیش از سایر دانه ‌ها به پروتئین حیوانی شباهت دارد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست