اخباراخبار کانادا

تاثیر نتیجه انتخابات فدرال بر شانس انتخاب مجدد داگ فورد

انتاریو- در حالی که رای دهندگان در انتاریو 8 ماه دیگر، یعنی 2 جون 2022 پای صندوق های رای خواهند رفت تا دولت استانی را انتخاب کنند، احزاب استانی مشغول ارزیابی نتایج انتخابات 20 سپتامبر می باشند. 

همه تقریبا در یک موضوع اتفاق نظر دارند. اینکه موضوعات کلیدی در کمپین انتخابات استانی با موضوعات مطرح شده در رقابت های فدرال تفاوت خواهد داشت. از جمله موضوع واکسینه بودن یا نبودن نامزدهای انتخابات. مساله ای که ارین اوتول، رهبر حزب محافظه کار فدرال، آن را تضمین نکرد و اتفاقا لیبرال ها آن را بر علیه اوتول علم کردند. 

داگ فورد در طول رقابت های انتخابات فدرال خود را بی طرف اعلام کرد و اعضای تیم خود را از حمایت از اوتول منع کرد، او تاکید می کند که کلیه نامزدهای حزب محافظه کار پیشروی انتاریو در برابر کووید-19 واکسینه خواهند بود؛با پایان یافتن انتخابات فدرال، تمرکز بر روی پارک کوئینز است 

در پایان انتخابات 20 سپتامبر،  لیبرال های ترودو در 78 حوزه از 121 حوزه انتخاباتی در انتاریو، پیروز شدند، تا محافظه کاران 37 حوزه، نیودموکرات ها 5 حوزه و سبزها 1 حوزه را کسب کنند. 

اما علی رغم شکست حزب مردم کانادا (PPC) در کسب کرسی نمایندگی، این حزب راست افراطی (مخالف ماسک و لاک داون) 5.5 درصد از آرای عمومی را به دست آورد. 

فورد با توجه به تاثیر این حزب در شکست محافظه کاران فدرال، به سرعت موضع خود را اعلام کرد و مدعی شد که محافظه کاران پیشرو توسط احزاب راست افراطی تضعیف نخواهند شد. 

فورد که برنامه پاسپورت واکسن را به اجرا گذاشته است، گفت: نگران آنها نیستم، اعضای تیم من تماما واکسینه هستند؛

با توجه به اینکه احزاب انتاریو به طور یکسان خواهان واکسیناسیون نامزدها هستند، به نظر می رسد که طرح این موضوع در انتخابات استانی بی معنا باشد  

در عوض، رقبای فورد بر تردید اولیه او در معرفی سیستم پاسپورت واکسن تاکید خواهند کرد. فورد هرگز عدم تمایل به اجرای این سیستم را پنهان نکرده است، اما تاکید دارد که اجرای آن برای محافظت از انتاریویی ها و جلوگیری از لاک داون ضروری است. 

لیبرال ها و نیودموکرات های انتاریو از ماه های آینده حملات خود بر علیه محافظه کاران پیشرو را آغاز خواهند کرد. 

صاحبنظران می گویند که نباید انتخابات فدرال را با استانی مقایسه کرد، در انتخابات 2018 انتاریو، محافظه کاران تحت رهبری فورد، 76 کرسی از 124 کرسی پارلمانی را به دست آوردند، در حالی که سهم نیودموکرات ها 40 کرسی، لیبرال ها 7 و سبزها 1 کرسی نمایندگی بود؛ 

با توجه به 40 کرسی فعلی حزب نیودموکرات در مجلس انتاریو، کسب 5 کرسی در مجلس فدرال ناامیدکننده نخواهد بود. اما مشکل هوروات این است که مجبور است برای جذب آرای جناح چپ با لیبرال های تحت رهبری استیون دل دوکا رقابت کند. لیبرال هایی که در پی نتیجه فضاحت بار انتخابات 2018 به دنبال باز پس گرفتن کرسی های از دست رفته می باشند. 

نکته جالب اینکه بر اساس سوابق تاریخی، تشکیل یک دولت فدرال لیبرال می تواند به نفع محافظه کاران در انتاریو تمام شود زیرا به طور معمول هنگامی که لیبرال ها در اتاوا حاکمیت را در دست می گیرند، محافظه کاران در انتاریو به پیروزی می رسند و بالعکس.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست