صفحه اصلی / اخبار / تاثیر منفی افزایش حداقل دستمزد بر اشتغال زایی در مناطق خارج از تورنتو

تاثیر منفی افزایش حداقل دستمزد بر اشتغال زایی در مناطق خارج از تورنتو

تورنتو- به گفته کارشناسان Fraser Institute، برنامه دولت انتاریو برای افزایش حداقل دستمزد به ساعتی 15 دلار تا سال 2019، به اشتغالزایی در مناطق خارج از تورنتو، بخصوص مناطق شمال انتاریو، آسیب می رساند. زیرا بسیاری از کارفرمایان به دلیل عدم توانایی از پرداخت حقوق کارکنان، مجبور به تعدیل نیرو یا کاستن از ساعت کار کارکنان خواهند شد.

بسیاری از کارشناسان  و تحلیل گران بازار کار معتقدند که به دلیل افزایش حداقل دستمزد، بیش از 50 هزار نفر در انتاریو شغل شان را از دست خواهند داد. اکثر این افراد را بزرگسالان جوان و نوجوانان تشکیل خواهند داد.

منتقدین دولت و صاحبان کسب و کارهای کوچک طی چند ماه گذشته و از اعلام برنامه دولت به این سو، مخالفت خود را با آن ابراز کرده اند. کتلین وین در واکنش به ابراز نگرانی صاحبان بیزنس های کوچک قول کمک به آن ها و کشاورزان را داده است. وی که سه شنبه 19 سپتامبر، در والتون – انتاریو در جمع کشاورزان و دامداران صحبت می کرد، گفت که از وزیر مسوول خواسته است تا با دست اندرکاران بخش کشاورزی همکاری کرده و آنها را از در دسترس بودن حمایت های دولتی مطمئن کند.  

پاتریک براون، رهبر حزب محافظه کار پیشروی انتاریو که او نیز در والتون – انتاریو حضور داشت، مدعی است که کشاورزان انتاریویی  آماده روبرو شدن با هزینه افزوده افزایش حداقل دستمزد نیستند و دولت بایستی برای هماهنگ شدن کشاورزان با قوانین جدید، دوره انتقال به دستمزد ساعتی 15 دلار را طولانی تر نماید.

بر اساس تصمیم دولت لیبرال، فرایند افزایش حداقل دستمزد به ساعتی 15 دلار تدریجی خواهد بود. طی ماه اکتبر سال جاری حداقل دستمزد از ساعتی 11.40 دلار به 11.60 دلار، از 1 ژانویه 2018 به ساعتی 14 دلار و طی یک سال بعد به ساعتی 15 دلار افزایش خواهد یافت.

بر این اساس، طی 18 ماه آینده، حداقل حقوق و دستمزد در انتاریو 32 درصد افزایش خواهد یافت. به نظر شما آیا این افزایش دستمزد، سبب گران تر شدن کالا و خدمات نخواهد شد؟ تولیدکنندگان و صاحبان بیزنس های کوچک مسلما هزینه مضاعف را به خریدار و مصرف کننده منتقل خواهند کرد. به این ترتیب برنامه ای که در اصل با هدف خارج کردن اقشار کم درآمد از زیر خط فقر تنظیم شده است، نتیجه معکوس نخواهد داشت؟


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *