اخباراخبار کانادا

تابستان امسال بنزین گران و گران تر!

تورنتو- طی تابستان امسال، بهای بنزین در اقصی نقاط کشور به جز ونکوور بالا خواهد بود. خبر بدتر برای ونکووری ها اینکه عوامل متعدد، سبب رکوردشکنی و گران تر شدن بی سابقه بهای آن در سومین شهر پرجمعیت کانادا خواهد شد. تحلیل گران بازار سوخت می گویند: بهای بنزین در ونکوور به میزان بی سابقه افزایش یافته است، اما شهرهای کلگری، تورنتو، هالیفکس و مونترال نیز تقریبا به شکستن رکورد قبلی نزدیک شده اند. میانگین بهای بنزین در شهرهای عمده کانادا طی هفته گذشته حدود 1.34 دلار در هر لیتر بود. بهای بنزین از 1.23 دلار در کلگری و وینی پگ تا 1.70 دلار در ونکوور متغیر بود.

بهار هر سال و قبل از فرارسیدن فصل تابستان، بهای بنزین افزایش می یابد. اما یکی از دلایل افزایش هرچه بیشتر، تحمیل شدن مالیات کربن از سوی دولت فدرال بر استان های ساسکاچوان، انتاریو، نیوبرانزویک و مانیتوبا، از اول آوریل 2019 می باشد. افزایش بی سابقه بهای بنزین در ونکوور، رئیس دولت استان را وادار کرد تا کمیسیونی را مامور تحقیق درباره دلایل آن نماید. کارشناسان می گویند که بالا بودن بهای بنزین در بریتیش کلمبیا به دلیل عدم توانایی دو پالایشگاه کوچک موجود در استان به تامین بنزین مورد نیاز و وابستگی استان به واردات نفت از آلبرتا و پالایشگاه های واقع در واشنگتن – آمریکا می باشد.

نظرسنجی اخیر موسسه Nanos Research نشان دهنده نگرانی کانادایی ها بابت افزایش روزافزون بهای بنزین است. مسلما بنزین لیتری 1.34 دلاری خیلی از کانادایی ها را از انجام سفرهای جاده ای طی تابستان امسال منصرف خواهد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان