اخباراخبار کانادا

بی توجهی به بعضی نکات و عواقب ناگوار آن هنگام مهاجرت به کانادا

 

۲۰ نکته مهم برگرفته از وبسایت رسمی کنسول انجمن مشاورین مهاجرت کانادا

القاب و مدارک

*  تعداد زیادی از مشاورین مهاجرت از القاب گوناگون و متفاوت برای ارائه این خدمات استفاده می کنند.  قابل توجه است که طبق قوانین کانادا، در مقابل دریافت دستمزد، فقط و فقط اعضای رسمی کنسول انجمن مشاورین مهاجرت کانادا اجازه فعالیت و ارائه سرویس در امور مهاجرت را دارند.  به غیر از این گروه، وکلای عضو انجمن های حقوقی  ۱۳ استان کاناداو اعضای Chambre des notaires du Quebec  در استان کبک نیز دارای اجازه فعالیت در امور مهاجرت می باشند.

* کسانی که فقط دارای مدرک تحصیلی مهاجرت هستند، اجازه فعالیت در امور مهاجرت و ارائه خدمات مهاجرتی در ازای دریافت دستمزد ندارند تا وقتی که عضو رسمی کنسول مشاورین یا ICCRC بشوند. 

 

 

 

امضاها و فرم ها

* مطمئن شوید که قبل از شروع همکاری با یک وکیل و یا مشاور مهاجرت، قراردادی از طرف ایشان تعیین شده و به امضای هر دو طرف برسد. این قرارداد که به آن در زبان انگلیسی  Retainer Agreement، Service Contract  و یا  Contract  نیز می گویند، باید به زبان انگلیسی و یا فرانسه نوشته شود.  ممکن است که ترجمه قرارداد به زبان دیگری نیز در آن قرار بگیرد ولی از نظر قانونی و در موقع حل اختلافات احتمالی، قانون فقط به زبان انگلیسی و یا فرانسه نوشته شده در قرارداد توجه می کند.  در این قرارداد به صورت کاملا واضح و دقیق با جزئیات نوشته شده که چه سرویس هایی در مقابل چه مقدار پول ارائه می شود.

* دقت داشته باشید که حتی در مواقعی که با یک شرکت و یا نماینده یک شرکت و یا شخص طرف هستید، قرارداد فقط و فقط باید به امضای مشاور رسمی عضو کنسول مشاورین با ذکر نام و مشخصات و شماره عضویت فرد برسد.  دقت داشته باشید که شماره عضویت با حرف “R”  شروع شده و بعد از آن ۶ رقم قرار می گیرد. مثال R123456   شخص امضا کننده مسئول ارائه سرویس ها و خدمات ارائه شده در قرارداد می باشد.

* دقت کنید که حتما  فرم “IMM5476”  را امضا کنید.  این فرم را هم شما و هم وکیل و یا مشاورتان هر دو باید امضا کنید.  در این فرم شما به مشاور مهاجرتی خود اجازه می دهید که از طرف شما برای انجام کارهایتان اقدام و پیگیری کند.  حتی اگر یکی از بستگان و یا دوستان شما بخواهد به صورت رایگان برای شما این کار را انجام بدهد، باز هم این فرم باید توسط هر دو نفر شما پر و امضا شود.

* هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی فرم های خالی و یا  فرم هایی با اطلاعات غلط امضا نکنید.

* حتما کپی فرم هایی را که امضا کرده اید را از وکیل خود بخواهید و در جایی مطمئن به صورت پرینت شده و یا دیجیتالی نگهداری کنید.

 

سرویس ها و پرداخت ها   

 * مراقب باشید که اگر از شما درخواست پرداخت نقدی برای دستمزد شد، بپرسید چرا؟ و اگر دلیل مشاورتان قانع کننده بود این کار را انجام دهید.  یادتان باشد که پرداخت های نقدی قابل ردیابی نیست.

* حتما در قبال هر پرداخت اینویس و یا رسید بگیرید. 

* مراقب باشید که فقط برای هزینه های قید شده در قرارداد شارژ شوید.  تمام هزینه های مربوط به خدمات در قرارداد قید شده است، اگر از شما بیشتر از آن طلب شد بپرسید برای چیست؟  قرارداد بین شما و مشاورتان باید فقط برای خدمات مهاجرتی باشد. اگر برای مثال برای کاریابی و یا غیره از شما مبلغی درخواست شد، برای آن خدمات باید قراردادی جداگانه امضا شود. و اگر قراردادی جداگانه برای انجام سایر کارها امضا کردید، مطمئن شوید که مشاور مهاجرت شما قادر به انجام آن گونه از خدمات هم هست.

* اگر یک آژانس مسافرتی، مشاور تحصیلی و یا استخدام به شما پیشنهاد داد که امور مهاجرتی شما را هم انجام دهد، مطمئن شوید که ایشان RCIC  (مشاور رسمی مهاجرت و عضو کنسول) و یا RISIA (مشاور رسمی تحصیلی) هستند.  

 

گارانتی

* هیچ کس، به هیچ عنوان نمی تواند مدت زمان انجام شدن کار ویزا و یا مهاجرت شما را گارانتی کند.

* اگر کسی گارانتی کرد که برای شما کار پیدا خواهد کرد و در همان زمان کار مهاجرت شما را هم درست خواهد کرد، خیلی مراقب باشید.  مثال: در ازای پرداخت ۱۰،۰۰۰ دلار ما برای شما کار پیدا کرده و اقامت دایم کانادا را نیز می گیریم.  

در حالی که مهاجرت و پیدا کردن شغل، معمولا دست در دست یکدیگر هستند، ولی لزوما مشاور مهاجرت شما، قادر به پیدا کردن شغل برای شما نیست.

* هیچ کس و هیچ کس نمی تواند نتیجه اپلیکیشن شما را گارانتی کند.  نتیجه اپلیکیشن مهاجرت و یا ویزای شما، فقط و فقط در دست مامور ایمیگریشن و صدور ویزا هست.

 

روابط و یا رابطه های پشت پرده

* اگر تصمیم به همکاری با مشاوری گرفتید که به شما می گوید، شخصی و یا افرادی را در اداره مهاجرت یا سفارت کانادا می شناسد که می تواند به اپلیکیشن شما کمک کند و بر نتیجه آن و تصمیم گیری افسر ایمیگریشن تاثیر بگذارد، بدانید که هیچ فردی نمی تواند در مورد اپلیکیشن شما و قبولی و یا ردی آن تصمیم بگیرد، و نتیجه را تحت تاثیر قرار دهد، به غیر از مامور مهاجرت و یا افسر صادرکننده ویزا.

 

ارزش چک کردن دارد

* قبل از استخدام یک وکیل و یا یک مشاور رسمی مهاجرت، اسم و شماره پرونده یا عضویت ایشان را در فهرست وکلا و یا کنسول مشاورین چک کنید و مطمئن شوید که وضعیت کنونی ایشان Active  و یا فعال می باشد.

 

* اگر لوگوی کنسول مشاورین مهاجرت را در وب سایتی که خدمات مهاجرتی ارائه می کند دیدید، بدانید که لوگوی اعضای کنسول با لوگوی خود کنسول تفاوت دارد و هیچ رابطه ای بین آن دفتر مهاجرتی و کنسول مشاورین وجود ندارد.  بنابراین بهتر است که مانند مورد ۱۶ که در بالا توضیح داده شده است، اسم و شماره عضویت مشاور معرفی شده از طرف آن سایت را چک کنید.

 

* حتما و حتما مطمئن شوید که مشاور و یا وکیل شما بیمه E & O  یا Errors & Omissions  دارد.

 

* قبل از همکاری با مشاورین و یا وکلای مهاجرت،  هنگام صحبت های اولیه و مشاوره گرفتن، دقت داشته باشید که ایشان در مورد مساله مورد بحث اطلاعات کافی دارد و یا اگر موضوعی را نمی داند و مطمئن نیست شما را مطلع سازد که در مورد آن موضوع تحقیق خواهد کرد و یا با وکیلی دیگر مشاوره خواهد کرد.

 

اخلاق

* همانطور که در مقاله ای که چند هفته پیش نوشته بودم، دروغ و تقلب و یا ارائه اطلاعات نادرست و مدارک جعلی به اداره مهاجرت، ضرر و زیان های غالبا جبران ناپذیری دارد. هیچ وکیل و یا مشاور مهاجرت نباید از شما بخواهد که در اپلیکیشن خود دروغ بگویید و یا مدارک جعلی ارائه دهید یا شما را کمک کند برای درست کردن اینگونه مدارک. اگر وکیل و مشاوری این کار را کرد، حتما و به طور قطعی از کار کردن با ایشان بپرهیزید.

 

 دوستان و خوانندگان عزیز این مقاله و مجله ایران جوان، نکات بالا را جهت راهنمایی عزیزانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند نوشتم که شاید کمکی کرده باشم و ایشان با رعایت این مطالب از ضرر و زیان احتمالی که با گرفتن تصمیم غلط ممکن است برایشان پیش بیاید جلوگیری کنند.  

 

من به علت فعالیت های حقوقی خود، تعداد کثیری از عزیزان و یا مشاورین را در دادگاه های کانادا و ایران در حال جنگیدن با یکدیگر مشاهده کرده و خود نیز مشتریانی از هر دو طرف، مشاورین و یا متقاضیان دارم.   

 

باشد که با در نظر گرقتن بعضی نکات ساده قبل از امضای قرارداد و یا با اخلاق بودن و صداقت با یکدیگر از این دعاوی که در آخر کار به هر دو طرف ضرر می زند، جلوگیری کنیم.    

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و جزییات دقیق تر این مقاله می توانید با پیام مدنی تماس حاصل فرمایید.

 

416-464-9993

info@payamlegal.com

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست