مقالاتمقالات اجتماعی

بیماری خوکی در چین قیمت جهانی گوشت خوک را افزایش داده

چین، تولیدکننده و مصرف‌کننده‌ دو سوم از کل گوشت خوک تولیدی در جهان است. اما پس از شیوع بیماری تب خوکی آفریقایی در میان خوک‌های این کشور، دولت چین اقداماتش را برای نابودکردن بارهای صادراتی، جهت جلوگیری از گسترش این بیماری آغاز کرده است. این مساله نیز به نوبه‌ خود، تولید محصولات گوشت خوک در این کشور را به شدت کاهش داده و شوکی به بازار جهانی وارد نموده است. از سوی دیگر و به خاطر بالا بودن مصرف این گوشت در داخل این کشور، واردکنندگان دست به واردات گوشت از دیگر کشورهای آسیایی و اروپا زده‌اند. این موضوع از سویی قیمت‌ها را به میزان 40 درصد افزایش داده و از سوی دیگر، باعث ایجاد کسری کالا در سایر بازارها شده است.

تب خوکی آفریقایی، برای انسان خطری ایجاد نمی‌کند، اما برای خوک‌ها کشنده است و به سرعت در میانشان گسترش می‌یابد. نخستین مورد این بیماری، در ماه آگوست سال گذشته در شمال‌ شرق چین گزارش شد. به گزارش سازمان غذا و کشاوزی ملل متحد (FAO)، از آگوست 2018 تا به حال، یک میلیون خوک چینی به خاطر این بیماری مرده‌اند و این بیماری، در 31 استان از 34 استان این کشور، شیوع یافته است. بسیاری از صاحبنظران، این اپیدمی را، پیچیده‌ترین نوع شیوع بیماری حیوانی در تاریخ توصیف کرده‌اند.

برخی از پژوهشگران صنعت گوشت، بر این باورند که کسری تولید گوشت خوک در چین، آنقدر شدت می‌یابد که سطح تولید آن را به سطح تولید اروپا برساند. آنها می‌گویند در حال حاضر، همه‌ کشورها تلاش می‌کنند تا آنجا که می‌توانند گوشت خوک وارد کنند، و این روند با افت بیشتر صادرات چین، افزایش خواهد یافت. این شرایط، البته به سود دامداران در آلمان، اسپانیا، و سایر کشورهایی که خوک‌های سالم دارند و به زیان بازارهای آسیای جنوب‌شرقی و دیگر بازارهای فقیر دیگر، که برای تامین پروتئین به گوشت خوک وابسته هستند، تمام شده است.

پژوهشی که بانک Rabobank در هلند انجام داده، پیش‌بینی می‌کند که صادرات گوشت خوک چین، در سال جاری تا 35 درصد کاهش یابد. یافته‌های این پژوهش، همچنین می‌گوید که بیشتر تولیدات جهانی، به بازار چین روانه خواهند شد و این موضوع باعث کسری در بازارهای دیگر خواهد گردید.

خریداران مواد غذایی در آلمان، ژاپن و سایر بازارهای پردرآمد، گاهی بر سر بالا رفتن قیمت کالباس، سوسیس و سایر فرآورده‌های گوشت خوک غرغر می‌کنند. اما در جاهایی مانند کامبوج، که گوشت خوک تنها گوشتی است که خانواده‌ها می‌توانند از عهده‌ خریدش برآیند، کسری تولید و واردات این کالا، یک مشکل جدی است. اتحادیه‌ دامداران کامبوج (CLRA) خبر داده که قیمت جاری گوشت خوک و گراز، در این کشور و در طول شش ماه گذشته، تا 37 درصد افزایش داشته است. این ارگان می‌گوید که در حال حاضر، کامبوج حدود 30 درصد از گوشت خوک مصرفی خود را از تایلند می‌خرد.    

وزارت کشاورزی آمریکا، گفته انتظار دارد که واردات گوشت خوک از چین، نسبت به میزان واردات سال 2018، تا 41 درصد افزایش یافته و به دو میلیون و 200 هزار تن برسد. با این حال، گزارش اخیر این وزارتخانه، می‌گوید که قائله کاهش صادرات خوک از چین، فعلا ادامه خواهد یافت چرا که شواهد نشان می‌دهند، چین به این زودی‌ها قادر به ریشه‌کنی این بیماری حیوانی، نخواهد بود.

آنطور که گفته شد، چین برای جبران کسری تولید و پاسخگویی به مصرف داخلی، به تولیدکنندگان اروپایی روی آورده است. در حال حاضر، اسپانیا بزرگترین صادرکننده گوشت خوک به چین است و 20 درصد از این صادرات را تامین می‌کند. آلمان و کانادا نیز، به ترتیب با 5/19 درصد و 16 درصد، در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. یک بنیاد پژوهشی صنایع گوشت در اسپانیا، خبر داده که حجم صادرات گوشت خوک این کشور به چین در دو ماه‌ آغازین سال 2019، یک جهش 8/32 درصدی را تجربه کرده و به 131 میلیون دلار رسیده است.

در همین حال، صادرات گوشت خوک آمریکا به چین، به خاطر اختلاف پکن و واشنگتن بر سر تعرفه‌ها، دچار اختلال شده است. وزارت کشاورزی آمریکا گفته در هفته اول ماه جاری، چین سفارشش برای واردات سه هزار و 300 تن گوشت خوک آمریکا را، کنسل کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان