صفحه اصلی / اخبار / بیمارستان های آمریکا به دنبال تولید داروهای مورد نیاز خود

بیمارستان های آمریکا به دنبال تولید داروهای مورد نیاز خود

اینطور که به نظر می رسد، مسوولین 4 بیمارستان از بزرگترین بیمارستان های آمریکا از مونوپل  شرکت های دارویی، افزایش سرسام آور قیمت دارو و کمبود آن، آنقدر به تنگ آمده اند که می خواهند با پیوستن به یکدیگر و تشکیل یک نهاد غیرانتفاعی، داروهای ژنریک مورد نیاز خود را شخصا تولید کنند.

مسوولین مراکز درمانی Intermountain Healthcare، Ascension، SSM Health و Trinity Health با صدور بیانیه ای اعلام کردند: این شرکت جدید قصد دارد یک تولیدکننده معتبر و مورد تایید سازمان غذا و دارو(FDA)  باشد و یا به طور مستقیم داروهای ژنریک را تولید کرده و یا تولید آنها را به صورت قراردادی به پیمانکاران معتبر واگذار خواهد کرد. این شرکت به بیماران، جایگزینی مقرون به صرفه را ارائه کرده و از ادامه شیوه های قیمت گذاری ناعادلانه که به بازار داروهای ژنریک و مصرف کنندگان آن آسیب می رساند، جلوگیری خواهد کرد. این شرکت همچنین به دنبال ایجاد ثبات در عرضه داروهای ژنریک ضروری در بیمارستان ها می باشد که با کمبود مزمن دارو روبرو هستند.

لازم به ذکر است که US Department of Veterans Affairs نیز با این گروه همکاری خواهد کرد. این گروه، مجموعا نمایندگی 450 بیمارستان در سراسر آمریکا را به عهده دارند.

این تصمیم در پی رسوایی های دارویی اخیر و افزایش چشمگیر قیمت داروهای ژنریک گرفته شده است. یکی از بزرگترین و جنجالی ترین رسوایی ها به شرکت  Turing Pharmaceuticals متعلق به مارتین سخرلی مربوط بود که قیمت داروی ژنریک و نسبتا ارزان Daraprim را با 5 هزار درصد افزایش از 13.50 دلار به 750 دلار در ازای هر قرص، رساند! این دارو برای درمان عفونت انگلی استفاده شده و اغلب به نوزادان  و بیماران HIV/AIDS  تجویز می شود.

گروه مورد اشاره، جزئیات بیشتری در مورد نوع داروهایی که قصد تولید آن را دارند فاش نکردند. زیرا نگرانند که سازندگان داروهای ژنریک، با کاهش موقت قیمت، مانع ورود داروهای آنها به بازار بشوند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *