صفحه اصلی / اخبار / بیش از یک سوم کانادایی ها، اسرار مالی را از شریک زندگی شان مخفی می کنند

بیش از یک سوم کانادایی ها، اسرار مالی را از شریک زندگی شان مخفی می کنند

تورنتو- با نزدیک شدن روز ولنتاین یا روز عشاق، موسسه Leger نظرسنجی در مورد میزان تمایل زوج های کانادایی جهت به اشتراک گذاشتن اسرار مالی خود با شریک زندگی شان، انجام داد و به نتایج جالبی دست یافت.

بر اساس نتایج به دست آمده از نظرسنجی آنلاین، 36 درصد از کانادایی های شرکت داده شده در نظرسنجی ادعا کردند که در مورد مسایل مالی به شریک زندگی شان دروغ می گویند. همین تعداد مدعی شدند که از سوی شریک زندگی فعلی و یا سابق قربانی سوءاستفاده مالی شده اند.

نظرسنجی مورد اشاره که برای Credit Canada و  Financial Planning standards Council انجام شده است، نشان می دهد که 34 درصد از شرکت کنندگان اسرار مالی خود را از شریک زندگی فعلی شان مخفی نگه می دارند. کلی کین، از کارشناسان امور مالی می گوید: می خواستیم در این موقع از سال، چه در فکر و مغز کانادایی ها می گذرد. بخصوص در دورانی که مردم در مورد داشتن رابطه عاطفی و عاشقانه صحبت می کنند. امیدواریم کانادایی هایی که در سکوت رنج می برند و مسایل مالی بر زندگی زناشویی و سلامت شان اثر منفی گذاشته، برای دریافت مشاوره به یک financial planner یا سازمان مشاوره ای غیرانتفاعی مراجعه کنند.

کین، خیانت مالی یا financial infidelity را پنهان کردن پول و عدم صداقت در امور مالی تعریف می کند. اما اعتراف می کند که زوج ها بایستی خود تعریفی از آن را ارائه کنند. کین می گوید: اگر حساب های بانکی جداگانه دارید و هر دو به صورت آشکار در مورد پول تان صحبت کرده و می پذیرید که پول شما به خودتان و پول طرف مقابل به خودش تعلق دارد،  خرج کردن آن و یا پس انداز آن نشانه خیانت مالی به شریک زندگی نیست. اما اگر هر دو تصمیم گرفته باشید که هزینه بالای 100 دلار را بین خود تقسیم کنید و به توافق خود عمل نکنید، آن وقت مرتکب خیانت مالی شده اید.

نظرسنجی مورد اشاره در فاصله 2 ژانویه تا 5 ژانویه با شرکت 1 هزار و 550 کانادایی انجام شد. از یافته های جالب اینکه شرکت کنندگان 18 تا 34 ساله، بیشتر از 65 ساله ها و افراد بالای 65 سال، در معرض خیانت مالی قرار دارند.

همچنین 35 درصد از مردان و 37 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی، ادعا کردند که فریب مالی را از سوی شریک زندگی خود تجربه کرده اند. شرکت کنندگان بدترین نوع فریب یا خیانت مالی را داشتن کارت اعتباری بدون اطلاع طرف دیگر اعلام کردند. گروهی دیگر، عدم صداقت در اعلام میزان درآمد و انجام خریدهای عمده بدون اطلاع شریک زندگی را بدترین نوع فریب توصیف کردند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *