اخباراخبار کانادا

بیش از هشتاد گروه حامی آزادی های مدنی خواهان لغو مجازات اعدام در آمریکا

 

آمریکا- نمایندگان بیش از 80 سازمان ملی حمایت از عدالت کیفری و آزادی های مدنی، از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خواسته اند مجازات اعدام را لغو و مجازات 49 زندانی فدرال محکوم به اعدام را به حبس ابد تغییر بدهد. 

در حالی که وزارت دادگستری از پنج روز مانده به روز تحلیف ریاست جمهوری، هیچ محکوم فدرال را اعدام نکرده است، اما ائتلاف سازمان های مورد اشاره از بایدن خواسته که به قول انتخاباتی اش عمل کرده و سیستم قضایی را اصلاح کند. 

فراخوان پایان دادن به مجازات اعدام محکومین فدرال، پیش از پیروزی بایدن در انتخابات ماه نوامبر نیز ادامه داشت. پس از اینکه دادستان کل وقت، یعنی ویلیام بار در ماه ژوئیه سال 2019 از آغاز مجدد اعدام های فدرال خبر داد، آیانا پرسلی، نماینده ایالت ماساچوست، لایحه ای را برای متوقف کردن آن ارائه داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. قیمت نفت به بالای ۶۳ دلار در هر بشکه رسید
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=223390
  صفحه نخست » علت دلجویی خامنه ای از پوتین چه بود؟ روسیه نگران است
  https://news.gooya.com/2021/02/post-48522.php
  صفحه نخست » براندازی پوتین نزدیک است
  https://news.gooya.com/2021/02/post-48543.php
  ونزوئلا ( میلیون بولیوار برای یک دلار)
  https://en.wikipedia.org/wiki/Venezuelan_bol%C3%ADvar
  ——————————————————————
  قیمت نفت در حالی اهسته و پیوسته در حال بالا رفتن است که جاسوسان روسیه در ایران دررسانه های من و تو ، ایران اینترنشنال ، کیهان لندن ، ایندیپندنت فارسی ، زمانه ، … با اوردن کارشناسان توده ای و فدایی نظیر امیر طاهری ، منصور ، خاوند ، ….. اصرار عجیبی دارند که نفت رو به نابودی است ، ایران نباید به اقتصاد نفتی عادت کند ، در حقیقت می گویند :
  نفت بوی بد می دهد ، بگذار روس ها انرا بفروشند کیفش را بکنند ، از ان به عنوان ابزار سیاسی علیه المان و اروپا و اوکراین استفاده کنند . امارات و عربستان بفروشند بدهند به روسیه و تروریست های روسی در لیبی و ونزوئلا و تروریستهای کرد در سوریه و ترکیه و عراق ، و دولت های نظامی سرکوبگر و رؤسای جمهور مادام العمر ( که اینها، انها را سکولار دموکرات می خوانند) مثل السیسی و اسد ، و مارکسیست های ورشکسته کوبا و ونزوئلا و نیکاراگوا.
  همان حرف قاجار در زمان دارسی ، و کیانوری و طبری در زمان ملی شدن صنعت نفت , و زمان توسعه نفتی شاه شهید و صنعت مونتاژ او و کشاورزی مدرن دشت مغان که از اسرائیل بهترین متحد ایرانیان به ایران اورده شده بود و بهایی هایی مثل هژبر یزدانی که باهوش و اقتصاد دان و میهن پرست بودند انرا هدایت می کردند .
  چه گونه مارکسیست های روسی زمان شاه تبلیغ می کردند که نفت سی سال دیگر تمام ! می شود ? و وجود استبداد در ایران را منوط به داشتن نفت می کردند و همه تحلیل های خاور میانه را گردن اشتهای غرب به نفت می انداختند ؟
  حالا فهمیدید ؟ چرا امیر طاهری مزدور اماراتی روسی فرمان مرگ نفت را در سال گذشته امضا کرد ؟
  حالا می فهمید چرا من و تو و ایران اینتر نشنال در اقدامی کاملا وطن فروشانه و بر خلاف مصالح ملی کشور می گویند نفت بو می دهد ، ولش کنید ؟
  همه این مزدوران روسیه فقط به این دلیل ساده که نفت و گاز را فقط در انحصار حکومت پطرودلار پوتین و مافیای وابسته به او می خواهند ، و نمی خواهند کسی در رژیم ملاها به فکر فروش ان از طریق معامله با امریکا بیفتد ( چه در زمان کلینتون ، چه بوش ، چه اوباما ، چه ترامپ و چه الآن پرزیدنت بایدن ) حتی برای اینکه نفت بفروشند و رژیم کاملا مستاصل خودشان را نجات دهند و در سایه ان اقلا مردم ایران به یک نان و تخم مرغ و واکسن و دارو دسترسی داشته باشند ( مثل همه دورانهای پیش از حکومت روسی خائن : خامنف ـ روحانف )
  رژیم سر سپرده روسی را که به سرعت به سوی یک دیکتاتوری فاسد نظامی روسی مثل کره شمالی و غرق در فقر ونزوئلا روی دریای نفت میرود, از روسی شدن کامل (مثل اسد و کیم ) باز دارد , قیمت دلار هم ۳۵۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان باشد نه سی هزارتومان و رو به بالا مثل ونزوئلا ( یک میلیون بولیوار برای یک دلار) ,
  اما حقیقت نفت و تحریم چیست ؟
  ۱) نفت در زمان شاه تمام نشد و چهل سال بعد از ان هم هنوز یک فاکتور اقتصادی مهم در جهان است از انگلیس و نروژ و کانادا و امریکا گرفته تا روسیه و عربستان و امارات و قطر و کویت و بحرین .
  هیچ ربطی نه به دموکراسی دارد ، نه نوع حکومت ، نه اقتصاد .
  ۲) نفت نه مانع سرنگونی رژیم ها و نه موجب شکل گیری انقلابات است ، نه موجب ماندگاری انها ( تجربه ونزوئلا می گوید , اینکه “ملاها اگر نفت نفروشند سرنگون می شوند” ، دروغ واضح است به نفع روسیه پوتین ) ، انگلیس و نروژ و کانادا با نفت , بهترین و مدرنترین دموکراسی های جهان هستند و اقتصاد انها پیشرفته ، امریکا به جای خود
  ۳) نفروختن نفت خیانت است ، اقتصاد تک محصولی بد است همان قدر که توتون فروشی در کوبا بد است ، اما این بد بودن با نفروختن نفت حل نمی شود ، بلکه باید انرا فروخت و در کنار ان دنبال منابع دیگر بود مثل توریسم ، صنعت ، کشاورزی مدرن ، …. همه اینها لازمه اش داشتن رابطه نرمال با امریکا و جهان متمدن غرب است . صرفنظر از نوع رژیم در کشور توسعه نیافته . امروز اگر ویتنام و کوبا هم به دنبال چین و روسیه ، دست به دامان امریکا هستند ، دلیلش فقط همین است . بدون امریکا و رابطه با امریکا و اقتصاد جهانی بازار ازاد هیچ امکان رشد و توسعه ای وجود ندارد حتی برای چین .
  اما سیاست امریکا ستیزانه و دشمنی بدون دلیل با اسرائیل و همدستی با فاشیست ها و تروریست های روسی و عرب و کرد و ارمنی و ترک (روسی) و اسلامیست های جهادیست (شیعه و سنی ) و حکومت های فاسد مارکسیستی روسی (ونزوئلا ، نیکاراگوا ، کوبا ، کره شمالی ، بلاروس ، ویتنام ، اسیای مرکزی ، ..) موجب همه این ویرانیها ، فقر و نکبت و ادم کشی ها است .
  شاه یا شیخ , پوتین یا یا مادورو , اگر نفت نفروشند ، در ونزوئلا و روسیه و ایران دموکراسی و ابادانی و اقتصاد توسعه می یابد ؟ نه ، بلکه بدتر هم می شود . چون مخازن نفت حتی اگر به مرور زمان ارزش خودشان را به لحاظ گسترش انرژی پاک از دست بدهند ، مثل این است که خانواده ای که مریض و گرسنه است ، پولی هم ندارد ، برای مثلا حفظ گنج خانوادگی به میراث رسیده که به زودی یا دیگران وارد خانه شده و انرا می برند و یا نهایتا در بازار خریداری هم نخواهد داشت ، از فروش یک قطعه از ان برای رفع نیاز خود داری کرده و به دیگران اجازه دهند به جای انها انرا بفروشند .
  ایران نفت نفروشد ، روسیه و عربستان می فروشند ، از همان ذخایر مشترک !
  قاطی کردن مسائل با هم مثل اقتصاد ، دموکراسی ، ازادی ، توسعه ، برنامه ریزی ، با نوع رژیم ، سرنگونی رژیم ، انقلاب ، ماندگاری دیکتاتوری ، …. اشتباه عمدی است تا روند اوضاع در ایران به سمت روسی شدن کامل و ماندن ابدی در مدار روسیه به نفع حکومت مافیایی امپریالیستی ، فاسد نفتی پوتین پیش برود.
  اینهمه اصرار بر اینکه اگر ملاها نفت بفروشند انرا میدهند به تروریست ها ! نیمی از حقیقت است ، چون ملاها از زمان موسوی و عصر طلایی امام ضد امپریالیست خمینی تا به امروز نفت را فروخته و به تروریست ها می داده اند ، امر جدیدی نیست . اما میزانی از فروش نفت که به دست مردم ایران میرسیده در همین ۴ سال اخیر حکومت روسی روحانف مزدور پوتین همدست سپاهیان تروریست قاسم سلیمانی به رهبری خامنف مزدور مالیخولیایی متوهم و الت دست پوتین و مارکسیست های روسی و ملی مذهبی ها ده برابر کمتر شده .
  در حقیقت ان مقداری که به دست تروریستها میرسیده هنوز با دور زدن تحریم ها و پولشویی از طریق ونزوئلا و کردستان و ازبکستان و ترکمنستان و روسیه و چین و ویتنام ده برابر کمتر نشده است . هنوز ملاهای روسی به میزانی که روسیه برای تداوم تروریسم در خاور میانه لازم دارد ، به دست انها میرسانند .
  ببینید وقتی موضوع جلوگیری از فروش سلاح روسی به ملاها پیش امد ، روسیه ان طرح تحریم را وتو کرد ! همین چند ماه پیش ، نه در زمان اوباما یا کارتر ، که در زمان ترامپ !
  اما بسیاری از طرحهای تحریم دیگر که ملت ایران را هم با رژیم نشانه رفته بود ، با موافقت روسیه روبرو شد.
  بها دادن زیادی به تداوم تحریم ها و فریب دادن مردم ایران به اینکه تداوم تحریم ها به سقوط ملاها منجر می شود ، صرفا توسط روسیه و جاسوسان روسیه در اپوزیسیون دست ساز روسی ( فدایی ، توده ای ، ملی مذهبی ) تبلیغ می شود .
  این درست است که امریکا نباید نتایج مثبت به دست امده از فشار حداکثری را از دست بدهد و به ملاها امکان بازگشت به دورانهای تروریستی از دهه ۶۰ تا به امروز را بدهد . بلکه باید متوجه باشد که تداوم “فقط همین سیاست” به تنهایی ایران را به مدار غرب باز نمی گرداند ، ملاها سقوط نمی کنند ( می مانند و روسی تر می شوند مثل ونزوئلا و اسد یا جای خود را به یک روسی تر میدهند مثل سکولار دموکرات خلقی اسد و تره کی و قذافی ) .
  دیپلماسی امریکا در دوران پرزیدنت بایدن باید به این فاکتور” روسی بودن رژیم” دست نشانده ملاهای روسی توجه داشته و ضمن تداوم تحریم ها به “هوشمند کردن هر چه بیشتر انها” روی اورد و همه جاهایی که به “منافع روسیه” و اپوزیسیون قلابی روسی این رژیم روسی مربوط می شود را تقویت کرده و جاهایی که به مردم ایران مربوط می شود را از دایره تحریم ها خارج کرده ، با همان سیاست هایی که اقمار شوروی را فروپاشانید ، رژیم ملاها را بی ثبات کند . تمام رسانه های فارسی باید از “مزدوران روسیه ، مارکسیست ها ، ملی مذهبی ها” و هر کسی با هر “نقابی” که امریکا ستیزی می کند ، یا برای روسیه ، ونزوئلا ، کوبا ، ویتنام ، چین تبلیغ میکند ، یا ماله کشی میکند ، یا اخبار منفی این کشورها و این دیکتاتوری ها را سانسور میکند ، کاملا پاک شود . صدای امریکا ، انگلیس , فرانسه ، اروپا باید مشوق دموکراسی و توضیح واقع گرایانه در مورد نظامهای دموکراتیک لیبرال غربی باشد .
  چه گونه یک گروه کوچک تروریستی مارکسیستی “امریکا ستیز” هنوز از این صداهای رسمی دموکراسی لیبرال به لجن پراکنی علیه دموکراسی لیبرال غربی ادامه میدهد ؟
  چرا همه رسانه های فارسی یک چریک سیاه کلیست تروریست را به عنوان سر دبیر دارند ؟
  ایا این نشان از وجود یک توطئه سازمان یافته از سوی اف اس بی ( ک گ ب ) نیست ؟
  دولت جدید امریکا باید بین ملاهای روسی و روسیه شکافی عمیق ایجاد کند چه با تحریم های هوشمند ، چه با استفاده از ضربه های نظامی اسرائیل ، چه با فشار سیاسی از طریق همسایه ها ، چه با معامله با چین روی دور کردن ملاها از روسیه . دقیقا همان سیاستهایی که به مردم کشورهای اروپای شرقی کمک کرد تا از شر مادام العمر های روسی رهایی یابند .
  دست روس ها را کوتاه کنید و چین را پشت دیوار چین محصور .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست