مقالاتمقالات اقتصادی

بیشترین افزایش قیمت مسکن در کدام مناطق تورنتو رخ داده است؟

 

به گزارش بلاگتو، تعداد کم خانه های لیست شده برای فروش، در کنار تقاضای بالا برای خرید در پی کاهش محدودیت های ناشی از پاندمی منجر به افزایش نجومی قیمت مسکن در تورنتو در چند ماه اخیر شده است. اوج این افزایش نیز در بازار خانه های دیتچد دیده می شود. 

گزارشی که اخیرا بروکریج (کارگزاری املاک) ریمکس منتشر کرد نشان می دهد طی 6 ماه گذشته خانه های دیتچد در 95 درصد مناطق تورنتوی بزرگ افزایش قیمت داشته است، که در 55 درصد موارد این افزایش دو رقمی بوده است.

تحلیلگران پس از بررسی 65 منطقه تورنتو و ترندهای بازار دریافتند کاهش شدید تعداد خانه های لیست شده برای فروش در وضعیت اضطراری ناشی از پاندمی تاثیر بسزایی در افزایش بهای خانه های دیتچد در بازار داشته است.

براساس داده های بروکریج ریمکس، از ماه ژوئن 14 هزار مورد خانه برای فروش وجود داشته که پایین ترین سطح موجودی بازار برای ماه های آغازین تابستان از سال 2016 تا کنون بوده است.  

کریستوفر الکساندر کارشناس بازار مسکن از بروکریج ریمکس می گوید: تقاضای بالا برای خرید ملک در 3 ماه اول سال نوید رونق بازار مسکن در فصل بهار را می داد اما ناگهان پاندمی اتفاق افتاد. در حالی که در سایر مواقع رکود، پس از کاهش فروش، ناگهان موجی از فروشندگان خانه های خود را برای فروش فهرست می کردند، امسال در ماه آوریل خریداران و فروشندگان هر دو دست نگه داشتند و با کاهش محدودیت ها، تنها خریداران به بازار برگشتند.

 

 

کارشناسان ریمکس پیش بینی می کنند در 3 ماه سوم سال نیز با کاهش بیشتر دستورالعمل های مربوط به شرایط اضطراری، شاهد افزایش خریداران و در نتیجه افزایش مجدد قیمت ها باشیم. 

الکساندر می گوید: با برداشته شدن تدریجی محدودیت ها و نزدیک شدن تورنتو به فاز سوم و نهایی بازگشایی، انتظار می رود رشد قیمت ها در بازار مسکن تورنتو بار دیگر شتاب گیرد. این در حالی است که بیشترین افزایش قیمت برای خانه های دیتچد در منطقه داون تاون پیش بینی می شود.

محله هایی که بیشترین افزایش قیمت را خواهند داشت عبارتند از:

  • یانگ- سنت کلر، انکس، کازالوما و ویچ وود با 25.7 درصد و میانگین قیمت تقریبی 2,918,968 دلار.
  • Swansea, Roncesvalles, South Parkdale و High Park, Oakridge, Birchcliff-Cliffside با 18.4 درصد افزایش و میانگین قیمت تقریبی به ترتیب 2,050,590 دلار و 1,095,287 دلار.
  • Oakwood-Vaughan, Humewood, Cedarvale, Forest Hill Sout  با 17.7 درصد و افزایش میانگین تقریبی 2,371,546 دلار.
  • Kingsway South, Etobicoke West Mall and Edenbridge-Humber Valley با 17 درصد رشد قیمت و میانگین تقریبی 1,693,382 دلار.
  • Alderwood, Long Branch, New Toronto and Mimico با 16.2 درصد افزایش قیمت و میانگین تقریبی 1,202,176  دلار در نیمه اول سال 2020.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید