اخباراخبار کانادا

بیزنسمن و حامی مالی حزب لیبرال به تقلب در امتحان ورودی کالج های آمریکا متهم شد

بریتیش کلمبیا- دیوید سیدو 59 ساله، از تجار شناخته شده بریتیش کلمبیایی که مدال افتخار Order of B.C. را نیز دریافت کرده است، با اتهام تقلب در امتحان ورودی کالج های آمریکا روبرو شد. سیدو به همراه چند فرد دیگر به تقلب به صورت شرکت در امتحان ورودی به جای دانشجو یا تعویض جواب های آزمون دانشجویان با جواب های صحیح، متهم شده اند.

سیدو مبلغ 100 هزار دلار به فردی پرداخت کرد که به جای پسر بزرگ اش در امتحان SAT شرکت کند. این امتحان در 2 دسامبر 2011 در ونکوور نوشته شد. به این فرد توصیه شد که نمره بسیار بالایی کسب نکند تا نتیجه امتحان با توجه به سوابق تحصیلی پسر سیدو باورپذیر باشد. سیدو در سال 2013 مبلغ 100 هزار دلار دیگر برای امتحان SAT پسر کوچکترش پرداخت کرد. فرزند دوم او با نمرات تقلبی در دانشگاه برکلی آمریکا پذیرفته شد.هیچ یک از اتهامات مورد اشاره در دادگاه ثابت نشده اند. وکیل مدافع سیدو ابراز امیدواری کرد که موکلش با ارائه مدارک و شواهد مستند تبرئه بشود.

سیدو بازیکن سابق لیگ فوتبال کانادا و یکی از بیزنسمن های موفق در بخش انرژی است. او در سال های اخیر از اسپانسرهای تیم فوتبال دانشگاه بریتیش کلمبیا بوده است و در سال 2016، مدال Order of B.C را دریافت کرد. او همچنین یکی از حامیان مالی حزب لیبرال بریتیش کلمبیا بوده و طی 12 سال، بیش از 166 هزار دلار به این حزب کمک کرده است.

پلیس فدرال آمریکا ده ها فرد را به اتهام تقلب در امتحان ورودی دانشگاه ها بازداشت کرده است. فلیسیتی هافمن و لوری لافلین از بازیگران هالیوود جزو بازداشت شدگان می باشند آنها متهم اند که با دریافت پول از خانواده های ثروتمند، فرزندان آنها را وارد برخی از بهترین دانشگاه های کشور کرده اند. ده ها مربی تیم های ورزشی دانشگاه های ییل، استنفورد، جورج تاون، تگزاس، کالیفرنیای جنوبی و UCLA و 33 نفر از والدین که در زمینه های وکالت، امور مالی و مد فعالیت می کنند جزو متهمین می باشند. این والدین چیزی بین 200 هزار تا 6.5 میلیون دلار بابت ورود فرزندان شان به دانشگاه های طراز اول آمریکا پرداخت کرده اند.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان